IŞİD'e katılmak için geldiği Türkiye'de yakalandı, sınır dışı edilecek

Adana'da iddiaya göre IŞİD'e katılmak için Suriye'ye geçiş yapmak isteyen Fransız vatandaşı Anissa Laaroussi, yakalanarak, gözaltına alındı. 4 dil bilen genç kadın, sınır dışı edilecek.

IŞİD'e katılmak için geldiği Türkiye'de yakalandı, sınır dışı edilecek

Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Fransız vatandaşı Anissa Laaroussi’nin (21) IŞİD’e katılmak için Türkiye’ye giriş yaptığını saptandı. Genç kadını takibe alan polis, Laaroussi’nin İstanbul’dan otobüsle Adana’ya geldiği ve kentte bir otele yerleştiğini belirledi.

Geceyi Adana’ya geçirdikten sonra karayoluyla Hatay’a gideceği anlaşılan Laaroussi, otel odasında gözaltına alındı. Şüphelinin üzerinde yapılan arama 1420 euro para ile kimlik ve pasaportu bulundu. Fransızca’nın yanı sıra Almanca, İngilizce ve İspanyolca bilen Laaroussi’nin cep telefonunda yapılan incelemede çarşafla çekilmiş fotoğrafları bulundu.

IŞİD’e katılmak için militanlarla sosyal medya hesaplarından irtibata geçtiği ileri sürülen genç kadın, Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusunda Türkiye’ye “turistik gezi” yapmak için geldiğini ileri sürdü. Laaroussi, işlemlerinin ardından sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi’ne teslim edildi. (DHA)