'İsa Peygamber olduğunu' iddia eden öğretmen açığa alındı

Antalya'nın Serik ilçesinde İsa Peygamber olduğunu iddia eden bir öğretmen açığa alındı. Öğretmenin, öğrencilerine "psikolojilerinin kaldıramayacağı içerikte konuşmalar" yaptığı da iddia edildi.

'İsa Peygamber olduğunu' iddia eden öğretmen açığa alındı

Antalya’nın Serik ilçesinde İsa Peygamber olduğunu iddia eden İngilizce öğretmeni açığa alındı. Hakkında soruşturma açılan öğretmenin çocukların psikolojisinin kaldırmayacağı içerikte sözler söylediği de iddia edildi.

Serik Kaymakamı Haluk Şimşek, Gedik Ortaokulunda İngilizce öğretmeni S.K’nin, 6’ncı sınıf öğrencilerine “kendisinin Hazreti İsa olduğunu söylediği ve kıyametle ilgili iddialarda bulunduğu” bilgisi üzerine olaya müdahale ettiklerini belirtti.

Gerekli tahkikatı başlattıklarını anlatan Şimşek, “İlçe Milli Eğitim Müdürüne talimat verdim. Öğretmenin bugün itibarıyla açığa alma işlemi tamamlandı. Ayrıca olayla ilgili müfettiş istedik. Müfettiş gerekli soruşturmayı yapacak. Taraflardan ve öğrencilerden bilgiler alınacak. Soruşturma sonrasına göre hareket edilecek” dedi.

Gedik Mahallesi Muhtarı ve öğrenci velisi Halil Koca ise öğretmenin okulda anlattığı konuların 11 yaşındaki bir çocuğun psikolojisinin kaldıramayacağı içerikte olduğunu söyledi.