İran Devrim Muhafızları Komutanı: BAE ve Suudi Arabistan'dan intikam alacağız

İran Devrim Muhafızları Komutanı, ülkede geçtiğimiz günlerde meydana gelen terör saldırıları için Ruhani'den "intikam izni" istediklerini açıkladı.

İran Devrim Muhafızları Komutanı: BAE ve Suudi Arabistan'dan intikam alacağız

İran Devrim Muhafızları Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, Sistan ve Beluçistan eyaletinde terör saldırısının arkasında olduğunu iddia ettiği Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne yönelik “intikam operasyonları” için Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’den izin istedi.

İran devlet televizyonuna göre, İsfahan kentinde terör saldırısında hayatını kaybeden askerler için düzenlenen cenaze töreninde konuşan Caferi, “İntikam operasyonları için Cumhurbaşkanı’ndan izin istiyoruz. Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden intikam alacağız.” dedi.

Caferi, her iki ülkenin istihbarat teşkilatının İran-Pakistan sınırında yer alan bölgede faaliyet yürüttüğünü ve kışkırtıcı eylemlerde bulunduğunu belirtti.

Sistan ve Beluçistan’daki saldırıyla ilgili Pakistan’a da suçlamalar yönelten Caferi, Pakistan’ı sınır güvenliği konusunda hassas olmaya davet ederek ülkesinde faaliyet gösteren radikal unsurların Pakistan tarafından desteklendiğini iddia etti.