İmamoğlu'ndan "Saraya giden CHP'li" açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Saray'a giden CHP’li" iddiası sonrası yaşanan tartışmalarla ilgili konuştu.

İmamoğlu'ndan

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘Saray’a giden CHP’li’ iddiası sonrası yaşanan tartışmalarla ilgili ilk kez konuştu. CHP’li Muharrem İnce’nin Saray’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüştüğü iddiası gündemdeki yerini korurken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu konuyla ilgili ilk kez açıklama yaptı.

Sözcü gazetesinden Özlem Güvemli’nin haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde basın mensuplarıyla bir araya gelen İmamoğlu, “CHP ile ilgili hiçbir sorun yoktur” dedi.

“BENİM İLGİMİN DIŞINDA”

“Saray’a giden CHP’li” iddiaları hakkında İmamoğlu “CHP şu anda yerel anlamda mahalle seçimlerini yapıyor, ilçe seçimlerini yapacak. Kurultaya gidecek. Partimiz en düzgün en başarılı dönemlerinden birini yaşamaktadır. Halkına hizmet etmek zorundadır, Türkiye’nin birleştirici gücü olmak zorundadır. Bu konuda da yol almaktadır. Diğer konular da benim ilgimin dışındadır.” ifadelerini kullandı.