İmamoğlu'ndan Haydarpaşa açıklaması: Bakan şirketin avukatı gibi

"Sizi kınıyorum sayın bakan..."

İmamoğlu'ndan Haydarpaşa açıklaması: Bakan şirketin avukatı gibi

İmamoğlu, Haydarpaşa ve Sirkeci ihaleleriyle ilgili konuştu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haydarpaşa ve Sirkeci ihaleleriyle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. İmamoğlu, Ulaştırma Bakanı’nın açıklamalarını da ‘şirketin avukatı’nını yapacağı açıklamalara benzetti ve kınadı.

SİZİ KINIYORUM SAYIN BAKAN

İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları:

“Sayın bakanın yaptığı açıklama, malum şirketin avukatı mı yoksa Türkiye Cumhuriyeti’nin bakanı mı bu açıklamayı yaptı? İhalenin hediye edildiği şirketi ancak bu kadar savunabilirdi. Tarihe geçecek bir konuşma.”

“Büyük bir zedelemeyi siz yapıyorsunuz. Bizim de vazifemiz size engel olmak olacak. Günün birinde çok utanacaksınız sayın bakan. Ben adalete güveniyorum. 16 milyon insan adına başvuru yaptık . Hukuki haklarımızı sonuna kadar arayacağız. Milli birlik beraberliğe bu kadar lazım olduğumuz anlarda bu tarihi alanı bir avuç insana vererek milli beraberliğe ihanet ettiğiniz için sizi kınıyorum sayın bakan.”

“Türkiyenin idare anlamda usüllere aykırı o kadar cümleleri var ki … Umuyorum yanlışınızdan dönersiniz sayın bakan.”

“Bakan benimle görüşmek istesin. Utanç verici ben neden arayayım ki sayın bakanı? Onun anlatması gerekir. Ben İBB’nin seçilmiş belediye başkanıyım. Arasın tabi ki görüşürüm.”

“Türkiye Cumhuriyeti parti devleti değil, İBB de parti meclisi değil.”

“Bizim derdimiz tek. Eş dost akrabadan bahsetmiyorum. 16 milyon insan… Bunu dünyaya anlatsan gülerler. Kimsenin tanımadığı internet sitesi bile olmayan bir insana dünyanın en simgesel alanlarına sen dalga geçerek açıklama yapan bir kişiye avukatlık yapıyorsun.”

“Ben üst merciye bu olayı taşımadan tekrar çağrı yapıyorum. Bunu çözün. İnşallah düzeltirsiniz. Bence sizden kabineniz ve sizin partiniz bu sözlerinizden utandı.”