İmamoğlu'ndan Atatürk Havalimanı çıkışı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Atatürk Havalimanı'nın kapatılması konusunun bir kez daha tartışılması gerektiğini söyledi.

İmamoğlu'ndan Atatürk Havalimanı çıkışı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, İstanbul Kongre Merkezi’nde “İstanbul Ulaşımını Konuşuyor” başlıklı, Sürdürülebilir Ulaşım Kongresi’nde kentin ulaşım sorunları ile ilgili konuştu.

Atatürk Havalimanı’nın kentin önemli kaynaklardan biri olduğunu belirten İmamoğlu, 6 Nisan 2019’da son uçuşunu gerçekleştirdikten sonra kapatılan ve Millet Bahçesi olması tasarlanan Atatürk Havalimanı’nın yeniden tartışılması gerektiğini söyledi:

“Atatürk Havalimanı’nın kapatılması konusunun, mutlaka yeniden ele alınması gerektiğinin, yeniden tartışılması ve altının çizilmesini istiyoruz” diyen İmamoğlu, “Bu tartışmanın, birilerinin canını sıkması veya üzmesi hiç umurumuzda değil. 16 milyon insan adına, bizim bu konuda tartışmak, konuşmak, herkesin fikrini alabilmek en doğal hakkımız ve bunu sonuna kadar alırız.” ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı İmamoğlu, sözlerini şöyle devam ettirdi:

“Bu şehirde, Atatürk Havalimanı’nı tartışmak zorundayız. Ben, İBB Başkanı’yım. Ben, hiçbir İstanbulluyu böyle bir sürprizle karşılaştırmak istemiyorum. İstanbul’da herkesin bilgi almak hakkı var. 4-5 yaşındaki çocuğa bile, kızlarımıza, oğullarımıza bile hepimiz eve gittiğinde hesap veriyoruz. Dolayısıyla böyle bir dönemde böyle bir çağda tartışabilmeliyiz. Örneğin Atatürk Havalimanı kapatılmalı mı, açık mı olmalı? Ekonomik verileri ne? Bir bilim insanı arkadaşımız bu konuda bize bilgi aktaracak. Biz, bütün bu konuları bütün değerlerimizi tartışmaya açmayı kendimize vazife biliyoruz” dedi.