İmamoğlu'ndan AKP'li Tevfik Göksu'ya 'Trabzon' yanıtı: İnsan yerine koymazlar

Ekrem İmamoğlu, AKP'li Tevfik Göksu'nun Trabzon'la ilgili sözlerine yanıt verdi.

İmamoğlu'ndan AKP'li Tevfik Göksu'ya 'Trabzon' yanıtı: İnsan yerine koymazlar

Ekrem İmamoğlu, Bodrum’dan İstanbul’a gidecek olan Türkiye’nin ilk yelkenli okul gemisi STS Bodrum’u ziyaret etti. İmamoğlu’nu teknede, ünlü ve usta sanatçılar Zülfü Livaneli ile Müjdat Gezen karşıladı.

Bir gazetecinin “Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, dün bir programda sizin kazanmasına en çok Yunan medyasının sevindiğini ifade ederek, Yunanlarla Trabzonluları benzetti. Bu konudaki değerlendirmenizi alabilir miyiz?” sorusunu sorusunu yanıtlayan İmamoğlu şu sözlere yer verdi:

‘ZAVALLILIK OLARAK NİTELENDİRİYORUM’

”Açıklamayı izlemedim ama arkadaşlarım anlattı. Aslında izleme tenezzülünde bulunmak istemedim. Gerçekten seviye çok düştü. Ne diyeceklerini şaşırdılar. Zavallılık olarak nitelendiriyorum. Üzülüyorum. Bir kurgu, bir oyun. Zihinlerinde neler dönüyormuş bu insanların aklım ermiyor.”

‘TRABZONLULAR İNSAN YERİNE KOYMAZ’

”Trabzonlulara Yunan yaklaştırmaları. Bir oy için neler yapacaklarını şaşırmış durumdalar. Kime nasıl hitap edeceklerini, Ekrem İmamoğlu’nu nasıl karalayacaklarını şaşırmış durumdalar. Güneş balçıkla sıvanmaz. Sanırım Trabzonlulardan da özür dilemiş. Trabzonlu hemşehrilerimiz bu tarz davranışları insan yerine koymaz. Umursamaz bile.”

‘İŞİNE BAKSIN’

”İnşallah bu tür seviyesiz yakıştırmalardan, davranışlardan kurtulurlar. Hele hele bir belediye başkanı işine baksın. Esenler’in bir sürü sorunu var. 0.30 metrekare kişi başı yeşil alanı var Esenler’in. 25 senedir orada yöneticisiniz, bunları konuşun. Bunları anlatın. Orada oturan okuyamamış bir çocuğumuzun evindeydim dün akşam. İftarımı açtım. 3 ay ilgi gösterince diplomasını aldı o gencimiz. Onlarla uğraş. Sokaklarına bak. Parklarına bak. İnsanlara insanca yaşam ortamları hazırla. Bırak Ekrem İmamoğlu’nu. Millet sevdi İmamoğlu’nu.”