İmamoğlu ve Seyit Torun ifadeye çağrılacak

Ordu Valiliği'nin suç duyurusuyla başlatılan soruşturmada, Millet İttifakı'nın İBB Başkan adayı CHP'li Ekrem İmamoğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'un Ordu - Giresun Havalimanı VIP salonundaki görüntüleri incelemeye alındı. Savcılığın İmamoğlu ve Torun'u ifadeye çağıracağı, havalimanı görevlilerini de tanık olarak dinleyeceği öğrenildi.

İmamoğlu ve Seyit Torun ifadeye çağrılacak

İmamoğlu ve Torun, çarşamba günü Karadeniz ziyaretinin ardından Ordu – Giresun Havalimanı’ndan özel uçakla İstanbul’a dönmek istediği sırada VIP salonunda gerginlik çıktı. İmamoğlu ile beraberindekiler, VIP’ten alınmayınca havalimanı görevlileri ve polis arasında tartışma çıktı.

Ordu Valisi Seddar Yavuz, İmamoğlu ile Torun’un kendisine ve görevli polis memurlarına “hakaret ettiği” iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında, havalimanı güvenlik kameralarının kayıtları, cep telefonu kamera kayıtları ile basına yansıyan görüntüler incelenmeye alındı.

Soruşturma kapsamında İmamoğlu ile Torun’un ifadeye çağrılacağı belirtilirken, havalimanı görevlilerinin de tanık olarak dinlenecekleri öğrenildi. (DHA)