İmamoğlu projesini açıkladı: İnsanlar yürüdükçe puan kazanacak, topladığı puanlarla ücretsiz hizmet alacak

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, 'Yürü be İstanbul' adıyla bir kampanya başlatacaklarını duyurdu.

İmamoğlu projesini açıkladı: İnsanlar yürüdükçe puan kazanacak, topladığı puanlarla ücretsiz hizmet alacak

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, ‘Yürü be İstanbul’ adıyla bir kampanya başlatacaklarını duyurdu. İmamoğlu kampanyaya ilişkin ”İnsanlar yürüdükçe elde edeceği puanlarla bazen toplu taşımaya ücretsiz binecek, bazen bir tiyatroyu bedava izleyecek, bazen belediyenin salon imkanlarından bedava faydalanacak. Yani yürüdükçe puan kazanacak.” açıklamasında bulundu.

Seçim çalışmaları kapsamında Sarıyer Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde yapılan programda Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da bulunan Amatör Spor Kulübü temsilcileriyle bir araya geldi.

Spora ve sporculara yönelik projelerinden bahseden İmamoğlu, İstanbul’da sporun artması için çalışmalar yapacaklarını ve projelerinin hazır olduğunu açıkladı.

Ekrem İmamoğlu, “Bu şehrin futbol sahaları konusundaki fakirliğini de biliyorum. Olmayan yerde alan üretemeyebiliriz ama bu konuda sağlıklı öneriler var. Bölgesel 3 ya da 4 ilçeyi bir araya toplayan, ulaşıma destek vermek kaydıyla geniş spor imkanları ve sporcu sağlığı olsun, birçok konuda alt yapısını tamamlamış tesisleri yine amatör spor kulüplerine hediye edeceğimiz projeyi hazırladığımızı duyurmak istiyorum. Birçok branşa hizmet eden sporcu lisanlı sporcu sayısını en üst seviyeye taşıyan spor denince akla gelince İstanbul gelir denecek kadar insanların ruhuna sporu yerleştirilen bir felsefeyi birbirimize anlatarak bunu sağlayacağız. İstanbul spor kenti olacak” sözlerine yer verdi.

İstanbul’da yeni hayata geçirmeyi planladıkları “Yürü be İstanbul” projesine dair açıklamalarda bulunan İmamoğlu, şunları söyledi:

“Yürü be İstanbul, diye kampanya başlayacağız. İnsanlar yürüdükçe elde edeceği puanlarla bazen toplu taşımaya ücretsiz binecek, bazen bir tiyatroyu bedava izleyecek, bazen belediyenin salon imkanlarından bedava faydalanacak. Yani yürüdükçe puan kazanacak. Yani İstanbul’da yürüdükçe puan kazandıkça şehir ona bedava. Dolayısıyla obeziteyle mücadele etmiş olacağız. Biz öyle bir ruh getireceğiz ki bu kent, tatlı dil, güler yüz, sporla iç içe olmak, sporcuyla samimi olmak, sporun aslında sadece spor olduğunu insanlara hissettirmek. Bizim yönetici olduğumuz İstanbul’da spordaki şiddeti, kötülükleri silecek, tribündeki kadınların sayısını artıracak. Gördüğünüz bütün kötülükleri spordan arınmış bir İstanbul göreceksiniz.”

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this