İmamoğlu, Kaftancıoğlu'nun tepki gösterdiği kitabı savundu

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu'nun "kendisini kahramanlaştırmaya çalışan profesyonel" diyerek tepki gösterdiği Necati Özkan ve kitabıyla ilgili İBB Başkanı İmamoğlu'ndan açıklama geldi.

İmamoğlu, Kaftancıoğlu'nun tepki gösterdiği kitabı savundu

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim kampanyasının direktörü Necati Özkan’ın yazdığı ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’ndan sert tepki alan “Kahramanın Yolculuğu: Yeni Nesil Siyasetin Zaferi” kitabı hakkında açıklama yaptı.

Özkan ile yıllardır beraber çalıştığını belirten İmamoğlu, Özkan’ın kitabını savunurken “Ama kitabın şu noktasına bir şerh koyuyorum o da şu; Her ne kadar kendisi beni kahraman diye tanımlasa da ben kendimi kahraman diye tanımlamıyorum.” diye de ekledi.

İmamoğlu’nun açıklaması şöyle:

“Necati Beyle uzun yıllardır beraberiz. Kendisiyle organik bir tanışmamız var. Necati Bey’in profesyonel bir meslek yaşamı var. Benim de kendim olmak gibi bir huyum var. Onun da katkılarıyla önümüzdeki taşları temizlediği bize yol arkadaşlığı yaptığı bir süreç yaşıyoruz altı yıldır. 6 yıla sığdırdığımız en büyük başarı İstanbul seçimi. Kendi gözüyle bu sürecin nasıl bir süreç olduğunu kampanya dilinin neyi etkilediğini Necati Bey’in bu bakışı çok değerli bir bölüm. Herkesin bir bakışı olacaktır. Ama kitabın şu noktasına bir şerh koyuyorum o da şu; Her ne kadar kendisi beni kahraman diye tanımlasa da ben kendimi kahraman diye tanımlamıyorum. Çünkü insan kendine kahraman dememeli, kahraman olmak büyük sorumluluk ister, zaman ister olgunluk ister. Ben sadece bir başlangıca imza atmış. Daha büyük bir imza atmak isteyen hizmet etmek isteyen bir belediye başkanıyım.”