İmamoğlu: Cumhurbaşkanı görevi bayıla bayıla verecek

İmamoğlu, Ülke TV’deki yandaş sunucuyla yaşadıklarını hatırlatarak, "Beni kesen yayıncının ne hale geldiğini biliyorsun" diyerek göndermede bulundu.

İmamoğlu: Cumhurbaşkanı görevi bayıla bayıla verecek

Halk TV‘de yayınlanan Seçim Özel programına konuk olan CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Uğur Dündar, Ayşenur Arslan, Şaban Sevinç ve  Tuba Emlek’in sorularını yanıtladı.

Programın başında sunucu İdris Akyüz’ün araya girip bir duyuru yapmak istemesi üzerine İmamoğlu, Ülke TV’deki yandaş sunucuyla yaşadıklarını hatırlatarak, “Beni kesen yayıncının ne hale geldiğini biliyorsun. Ben öncelikle her kesime pozitif konuşan iş yapmaz, siyaset işi sahada polemik ister söylemleri ile karşılaştım. Yüzümüz halka dönük. Rakip kim diye uğraşmam. O kadar dolu dolu programımız var ki. Uzmanlarla toplantı yapacaksınız, halka anlatacaksınız.Kendimi ifade ettim ve sorumluluğumu ifade ettim. Sözüm neyse özüm de o. Belediye başkanlığını vatandaşın kalbini kırmak için yapmıyorum” diye göndermede bulundu.

İmamoğlu seçimi kazanması durumunda tüm İstanbul’un kazanacağını vurgulayarak, “O akşam kazandığımızı gururla anons edeceğiz. Bana oy vermeyenler de gurur duyacak. Ne yazık ki biz savunmadayız. Sayın Cumhurbaşkanı görevi verir mi diye düşünmüyorum. Bayıla bayıla verecek. Mazbatamı alıp 16 milyon insan ile miting yapacağım. Benim bir tavsiyem daha var iktidar partisine. Biz İstanbul’u yönetelim, ekonomi çok kötü 2023’e kadar vaktiniz var, hizmet yarışına girelim. Siyasete kalite gelsin. Halk TV izlemiyordur, bunu iletsinler kendisine” diye konuştu.

İmamoğlu AKP’nin Ankara adayı Özhaseki hakkında ise, “Mansur Bey’in de rakibi yukarısı izin verirse olur demiş. Demokrasi için hoş değil. İkimiz de fotoğraflarda fena çıkmıyoruz. Bilboardlarda da söküyorlar” ifadelerini kullandı.