İmamoğlu: Bir vakfa sadece yemek desteği 56 milyon lira, bu milletin parasını nereye harcıyorsunuz?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu: Bir vakfa sadece yemek desteği 56 milyon lira, bu milletin parasını nereye harcıyorsunuz?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu gündeme dair açıklamalarda bulundu.”165 milyon liralık bir vakfa bina yapılıyor. Artık bu binalar onun bunun vakfına ait değil, İstanbulluya ait” diyen İmamoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan istediği randevuya hâlâ yanıt alamadığını kaydetti.

İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

“Bir vakfa sadece yemek desteği 56 milyon lira, bu milletin parasını nereye harcıyorsunuz?”

“Ben isterdim ki Sayın Cumhurbaşkanı’ndan randevu talep ettim sanırım bir buçuk ay oldu. hala ben bunu yineliyorum. Sayın Cumhurbaşkanı milletin oyuyla seçildi, ben de İstanbul’un Türkiye’nin en büyük kentinin seçilmiş belediye başkanıyım. Milletin iradesiyle seçilmiş iki kişi olarak İstanbul’un sorunlarını konuşacağız. Ben bunun için randevu istedim. Bunları konuşacağımıza miting alanlarından böyle göndermeler yapmasının hiçbir anlamı yok. Ben duymadım bile, önemsemiyorum bile çünkü arkamızda kocaman bir millet iradesi var. Millet iradesinin hiçe sayıldığı, hukuka aykırı her şeye de karşıyız.”

“İstanbul şehri, bu şehrin insanları ihmal edilmiş.”

“Biz 200 bin insana İstanbul’un kaynaklarıyla 5 yıl içerisinde sistemli bir şekilde iş bulacağız. İktidara soramadığınızı ben soruyorum iktidara, umuyorum iktidar da bu işsizlere nasıl iş bulacağına yönelik bir takvim önümüze koyar. Bu derin sorun dururken İstanbul’un seçilmiş başkanına laf atmakla bu sorunlar çözülmüyor.”

“Daha işin başındayız. Şu an itibariyle iptal ettiğimiz vakıflara aktarılmış, verilmiş kaynaklar adına söylüyorum. İptal edilmiş tam 357 milyon liralık sürece nokta koymuş durumdayız. Bunun içinde sadece bir vakfa yemek desteğinin 56 milyon liralık bölümü var. İnanılmaz. Bu milletin parasını nereye harcıyorsunuz? Bir bina yapılıyor, vakfa yapılmak üzere maliyeti 165 milyon lira. Artık o bina İstanbulluya ait. Bu daha başlangıç.”