İmamoğlu: 8 metro projesi durdurulmuş

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yapımı durdurulmuş olan Ümraniye-Göztepe metro hattı inşaatını tekrar başlayacağını açıkladı. Kazı Töreni'nde konuşan İmamoğlu ayrıca İstanbul'da 8 metro projesinin de önceki yönetim tarafından durdurulduğu açıkladı.

İmamoğlu: 8 metro projesi durdurulmuş

Yapımı durdurulmuş olan Ümraniye – Göztepe metro hattı inşaatı tekrar başlıyor. Kazı Töreni’nde konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da bugüne kadar yapılan raylı sistemlerin değerli ama yeterli olmadığını söyledi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kazı töreninde yaptığı konuşmada “222 kmlik bir metro çalışması devam ediyor. Ne yazık ki bugün içinde bulunduğumuz Göztepe-Ümraniye hattı gibi, 8 proje yaklaşık bir yıl ve daha uzun süredir çalışmaları durdurulmuş projelerdir.

Şu anda bazı hatlar var ki çalışma var, kağıt üstünde gözükse de yüzde bir seviyesinde. Yani oraya sadece bir şantiye kurulmuş. Önümüzde sıkı bir yükümüzün olduğunun farkındayız.

Ağustos ayında attığımız imzayla finansal anlamda sorunun büyük bir kısmını aşmış bulunmaktayız. 1 yıldan fazladır duran bu şantiyeyi hareketlendireceğiz. Bu metro hattının 2022 yılında bitirilmesini öngörmekteyiz. ” dedi.