İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasını AKP bayraklarıyla donattı!

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, müdürlük binasını AKP flamalarıyla donattı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasını AKP bayraklarıyla donattı!

Yerel seçim öncesi devlet binaları iktidarın seçim alanlarına dönüştü. Bunun son örneği Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü oldu.

”Başı açık kız öğrencileri görünce sinirlerime hâkim olamıyorum” açıklaması ile olay yaratan, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Programı’nda da Atatürk posterlerini kaldıran Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, bu kez yaklaşan yerel seçimler için kolları sıvadı. Demir, müdürlük binasını AKP’nin seçim flamalarıyla çepeçevre süsledi.

Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasının AKP standına dönmesini gündeme getiren Eğitim-İş sendikasından “Bu eğitimin kimlere emanet edildiğinin somut bir örneğidir” açıklaması geldi.

Odatv‘nin haberine göre, Sendika başkanı Orhan Yıldırım, müdür Demir’in kabarık siciline dikkat çekerek, “Böyle bir şahsın o koltuğa getirilmesi, o kadar skandala rağmen o koltukta tutulması, devlet binasının bu hale getirilmesine zemin hazırlamıştır. O bayrakların asıldığı yerde, her görüşten yurttaşa eşit hizmet vermek için kurulan Milli Eğitim Bakanlığı’nın bayrağı olamaz” dedi.

“DERHAL GÖREVDEN ALINMALI”

Binadaki seçim süslemesiyle soruşturmaya maruz kalan müdürün koltuk korumaya çalıştığını vurgulayan Yıldırım, “Oysa ki bu yaptığı da soruşturma konusu ve hatta derhal görevden alınma gerekçesidir. Her fırsatta ‘çocuklarımıza verdiğimiz eğitimle çağı yakalamaya çalışacağız’ diyen Bakan Ziya Selçuk, samimiyetini en başta bu hususlarda gösterebilir. Öğrencileri dindarlıklarına, velileri siyasi görüşlerine göre ayıran bir zihniyetten eğitimci değil, ancak seçim standı bekçisi olur. Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir hakkında suç duyurusunda bulunacağız. MEB de bu sırada bizi şaşırtır ve bu Cumhuriyet düşmanını görevden alırsa, utanmazlığın da bir sınırı olduğunu öğreneceğiz!” diye konuştu.