İGDAŞ'ın başına da CEO atandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştirak şirketi İGDAŞ'a Genel Müdür olarak Akfel Holding CEO'su Dr. Mithat Bülent Özmen atandı.

İGDAŞ'ın başına da CEO atandı

CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun başkanlığındaki İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde yönetim kadrosuna yönelik atamalar patron ve CEO olan isimler ağırlıklı olarak devam ediyor.

İBB’nin iştirak şirketlerinden İGDAŞ’ın yeni Genel Müdürü Dr. Mithat Bülent Özmen oldu.

1988-1992 yılları arasında Mülkiye’de siyaset bilimi ve kamu yönetimi okuyan Özmen, AB Jean Monnet Bursiyeri olarak özel sektörü temsilen gittiği University of Kent, Brussels School of International Studies’den uluslararası ilişkiler yüksek lisans derecesi aldı. Doktorasını bankacılık ve finans üzerine yapan Özmen, 1992 yılında T.C. Dışişleri Bakanlığı’nda iş hayatına başladı.

1994 yılında Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu’na katılan Özmen, müteakip süreçte hem banka ve finans kuruluşlarında hem de reel sektörde CCO, CRO, COO ve CFO olarak çalıştı. Son olarak Türkiye Varlık Fonu’nda CFO ve COO olarak görev alan Dr. Özmen, halihazırda Akfel Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı ve CEO’luk görevlerinin yanısıra, Doğal Gaz İthalatçıları Derneği (GAZİD) Yönetim Kurulu Başkanlığını da yürütüyor.