İETT otobüsünde 'yüksek sesli müzik dinleme' tartışması: 3 yaralı

Eyüpsultan'da bir İETT otobüsünde  başlayan, "yüksek sesle müzik dinleme" tartışması bıçaklı kavgaya dönüştü. İki kardeşin bıçaklandığı kavgada bıçaklayan kişi de darp edilerek yaralandı.

İETT otobüsünde 'yüksek sesli müzik dinleme' tartışması: 3 yaralı

Eyüpsultan’da bir İETT otobüsünde  başlayan, “yüksek sesle müzik dinleme” tartışması bıçaklı kavgaya dönüştü. İki kardeşin bıçaklandığı kavgada bıçaklayan kişi de darp edilerek yaralandı.

İETT otobüsünde kardeşleri Mahmut Turan ve Mehmet Emin Turan’la yolculuk yapan Şerife Turan, ön koltukta oturan ve yüksek sesle müzik dinleyen Kamil Oğuz’u uyardı. İddiaya göre Oğuz bu sırada elinde bulunan bıçakla Şerife Turan’ın üzerine yürüdü. Kardeşleri de araya girince tartışma otobüs dışına sıçradı. Feshane Caddesi üzerinde ilerlerken otobüs içerisinde tartışmaya otobüs şoförü de katıldı. Durağa yaklaştığında otobüsü durduran şoför, Kamil Oğuz’u aşağı indirmeye çalıştı. Bu sırada iddiaya göre Oğuz otobüs şoförüne de, “Hepinizi doğrayacağım” diyerek tehditler savurdu.

İki kardeş koltuk altından bıçaklandı

Otobüsten inen 2 kardeş ile Kamil Oğuz’un tartışması dışarıda kavgaya dönüştü. Bu sırada olay yerinde bulunan sivil polis de kavgaya müdahale ederek bıçağı Oğuz’un elinden aldı. Koltuk altlarından yaralanan iki kardeş ile darp sonucu yaralanan Kamil Oğuz hastaneye kaldırıldı. 3 kardeş şikayetçi olurken, Oğuz ise ifadesi alındıktan sonra savcı talimatıyla serbest bırakıldı.

“Kavgayı biz ayırdık, sivil polis geldi bıçağı elinden aldı”

Görgü tanığı Beşir Gün, “Kavga otobüste başlamış, yaşlı olan müzik dinliyormuş gençler de sesi biraz kısar mısın? demiş. O da ‘ben de sizden rahatsız oluyorum, siz sessiz olun’ demiş ve gençlere küfretmeye başlamış. Sonra da bıçağı çıkarıp ikisini de bıçaklamış. Sonra bıçaklayan adamı yakalayıp, dövdüler. O da darptan yaralandı. Kavgayı biz ayırdık, sivil polis geldi adamın elinden bıçağı aldı” diye konuştu. (DHA)