İBB'den yağış uyarısı: Akşam saatlerinde yeniden etkili olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yapılan açıklamada, gece saatlerinde etkili olan yağış ve fırtına nedeniyle 18 evin çatısının uçtuğu, 32 ağacın devrildiği ve 28 evi su bastığı duyuruldu. Açıklamada yağmurun akşam saatlerinde yeniden etkili olmasının beklendiği ifade edildi.

İBB'den yağış uyarısı: Akşam saatlerinde yeniden etkili olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM’un uyardığı gök gürültülü, şiddetli yağmur ve fırtınanın, gece 02:00’den itibaren saatlerinde özellikle Boğaz çevresindeki Beşiktaş, Beykoz, Üsküdar, Sarıyer, Beyoğlu ve Fatih gibi ilçelerde çok etkili olduğu kaydedildi.

Açıklamada, Kadıköy, Tuzla, Kartal, Maltepe, Ümraniye, Sultanbeyli, Şile, Kağıthane, Bayrampaşa, Güngören, Bakırköy, Beylikdüzü, Büyükçekmece ve Çatalca’da da şiddetli yağmur ve rüzgarın gece boyunca sürdüğü ifade edildi.

’18 EVİN ÇATISI UÇTU, 28 EVİ SU BASTI’

Yağışlar ve fırtına nedeniyle çoğunluğu Boğaz çevresinde olmak üzere İstanbul genelinde 18 evin çatısının uçtuğu, 32 ağacın devrildiği ve 28 evi su bastığı kaydedildi. Yağış nedeniyle bir aracın da zarar gördüğü belirtildi.

Öte yandan, Silivri, Çatalca ve Büyükçekmece şehrin batısında metrekareye ortalama 10 ila 35 kg arasında yağış düştüğü kaydedilirken “En yoğun yağış Beylikdüzü Haramidere ve Güngören Davutpaşa bölgelerinde görüldü. Çok kısa bir zaman diliminde metrekareye ortalama 10 – 12 kg yağmur kaydedildi. Yağışla birlikte kuzeyli yönlerden (Karayel-Poyraz) kuvvetlenen rüzgâr nedeni ile dün 30 dereceler civarında seyreden hava sıcaklıkları 8-10 derece azalarak mevsim normallerine geriledi” denildi.

‘YAĞMUR AKŞAM SAATLERİNDEN İTİBAREN YENİDEN ETKİLİ OLACAK’

Öğle saatlerinden itibaren ara veren yağmurun akşam saatlerinden itibaren yeniden etkili olması beklendiği belirtilirken pazar günü de sürmesi beklenen yağışın pazartesi gününden itibaren İstanbul’u terk edeceği ifade edildi. Hava sıcaklığının ise önümüzdeki hafta boyunca gece 14-16, gündüz 19-23 derece civarında olacağı belirtildi.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this