Hüseyin Çelik'ten 'istifa' açıklaması

Eski bakan Hüseyin Çelik istifa iddialarına ilişkin "Şu an için partimdeyim. İstifam söz konusu değildir." ifadelerini kullandı.

Hüseyin Çelik'ten 'istifa' açıklaması

AKP’den istifa ederek parti kurma girişimlerini hızlandıran eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan ile hareket ettiği öne sürülen eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, istifa iddialarıyla ilgili olarak açıklama yaptı.

Van Postası’nın haberine göre; kurucusu olduğu AKP’den istifa eden ve çalışmalara başladığını ilan eden eski bakan Ali Babacan ile birlikte yeni parti kuruluşu içinde yer aldığı öne sürülen eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, “Şu an için partimdeyim. İstifam söz konusu değildir” dedi.

ABDULLAH BAŞÇI’DAN İSTİFA AÇIKLAMASI

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ekibinde yer alan eski AKP İstanbul Milletvekili Abdullah Başçı’nın AKP’den istifa ettiği yönünde bazı haber siteleri ve sosyal medyada paylaşımlar yapılmıştı. Başçı yaptığı açıklamada, AKP’den istifa ettiği yönündeki haberlerin, paylaşımların gerçeği yansıtmadığını, istifa kararı alması durumunda şahsının kamuoyuna açıklama yapacağını söyledi.