Hulusi Akar Kayseri'de konuştu: Bölgeden çıkmazlarsa harekat devam edecek

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri'de konuştu.

Hulusi Akar Kayseri'de konuştu: Bölgeden çıkmazlarsa harekat devam edecek

Kayseri’deki toplu açılış törenine katılan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Akar konuşmasında Suriye’ye yönelik harekata ara verdiklerini ifade ederek ”Teröristler güvenli bölgeden çıkacak. Silah, mühimmat ve mevzileri yok edilecek. Bunlar gerçekleşmezse harekat kaldığı yerden devam edecek” dedi.

Akar’ın konuşmasından öne çıkan kısımlar şöyle:

“Harekat meşru müdafaa hakkı çerçevesinde yapılmaktadır. Komşularımızın toprak bütünlüğüne saygılıyız ama sınırlarımızda terör örgütü istemiyoruz. Kürtlere saldırıldığı ve sivillere zarar verildiği gibi saçmasapan iddialar var. Herkes bilmelidir ki PKK, YPG Kürtlerin, DEAŞ da İslamiyetin temsilcisi olamaz.”

”Dünyanın bu namertlerin gerçek yüzünü görmesini istiyoruz. Kimyasal silah kullanıldığı iddiasıyla kara propaganda yaptılar. Arkadaşlarımız iyi çalışarak bu sahtekarlıkları ortaya çıkardılar. Biz yasaklanan hiçbir mühimmatı kullanmadık. Zaten bu mühimmatlar TSK’nın envanterinde yoktur.”

”Harekata 5 gün ara verdik. Teröristler güvenli bölgeden çıkacak. Silah, mühimmat ve mevzileri yok edilecek. Bunlar gerçekleşmezse harekat kaldığı yerden devam edecek. Birliklerimizin hazırlığı tamdır, morali yüksektir.”