Hizbullah iş başında: Batman ve Diyarbakır'da çocuklara yürüyüş düzenlettiler

Eli kanlı şeriatçı örgüt Hizbullah, Batman ve Diyarbakır'da “Hayat Namazla Güzeldir” sloganı altında çocuklara sokakta namaz kıldırdı.

Hizbullah iş başında: Batman ve Diyarbakır'da çocuklara yürüyüş düzenlettiler

90’lı yıllarda yüzlerce kişiyi canavarca yöntemlerle katleden, 2000’lerde ise domuz bağı yöntemiyle öldürdüğü kurbanları ve mezar evleri ortaya çıkan şeriatçı Hizbullah, haftasonu “Hayat Namazla Güzeldir” isimli etkinliğiyle gövde gösterisi yaptı.

Diyarbakır’da Hizbullah’ın siyasi kanadı Hüda-Par çizgisindeki ‘Kuran Nesli Platformu’ tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında çeşitli “konferans”lar düzenlenirken yüzlerce çocuğa sokakta namaz kıldırıldığı görüldü.

Kur’an Nesli Platformu tarafından, Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde bulunan Hazreti Süleyman Camii yerleşkesinde “Hayat Namazla Güzeldir” temasıyla etkinlik gerçekleştirildi. Etkinliğe çocukların yanı sıra ebeveynleri de katıldı.

“ANKARA’YI BIRAKIN, TEK MERKEZ VAR”

Hizbullah’ın çocukları alet ettiği namazlı gösterinin bir diğer adresi de Batman oldu. 7-10 yaş arasındaki yüzlerce kız ve erkek çocuk ile “hoca”ları, kentin farklı noktalarında kortej halinde bir yürüyüş gerçekleştirdi.

HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin’in de katıldığı programın “final” etkinliğinde konuşan ve “araştırma yazar” olarak nitelenen Mehmet Göktaş isimli kişi, dinleyenlere “Siz yaptığınızı belki basit görüyorsunuz ama size diyorlar ki Türkiye’nin başkenti neresidir? Ankara. En büyük şehri neresidir? İstanbul. Bırakın onları. Bu ülkenin bir tane İslam’ın merkezi vardır ve o da Batman’dır. İslam’ın yegâne merkezi bu ülkede Batman’dır. İnanın yarından sonra Türkiye’nin öteki şehirleri sizi taklit edecekler. Aynen sizin burada yaptığınız namaz bayramını yapmaya başlayacaklar.” diye seslendi.