Hindistan Komünist Partisi'nden 'Suriye' çağrısı: Türk güçleri geri çekilsin

Hindistan Komünist Partisi, Türkiye'nin Suriye'ye yönelik operasyonunu kınayarak Suriye'deki terör örgütlerinin desteklenmemesi çağrısında bulundu.

Hindistan Komünist Partisi'nden 'Suriye' çağrısı: Türk güçleri geri çekilsin

Hindistan Komünist Partisi, ”Suriye topraklarına yönelik devam edilen Türk saldırganlığını şiddetle kınadıklarını” belirterek ”işgalci Türk güçlerinin ve terörist kiralıklarının geri çekilmesini ve ayrıca Suriye’deki terör örgütlerinin desteklemesinin durdurulmasını” talep etti.

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA‘da yer alan habere göre, Hindistan Komünist Partisi Genel Sekreteri Dorisami Raja, Baas Partisi Merkezi Komite üyesi Muhsin Bilal ile New Delhi’de bulunduğu görüşmede; teröre karşı mücadelede Suriye’nin oynadığı merkezi role işaret ederken Hindistan ve Suriye dost halklarının arasındaki tarihi ilişkilerini kaydetti.

Baas Partisi Merkezi Komite üyesi Muhsin Bilal ise görüşmede, Suriye’deki son gelişmelere ve Suriye ordusunun son dönemde teröre karşı kaydettiği başarılara ışık tutarken ülkedeki gittikçe güçlendirilen istikrar durumuna işaret etti.

Görüşmede ayrıca Baas Partisi ve Hindistan Komünist Partisi arasındaki tarihi ilişkiler ve gelecekte bu ilişkiler ile ilgili meseleler tartışıldı.