Hedef gösterilerek hakkında soruşturma başlatılan Deniz Çakır'dan açıklama

İstanbul'daki bir alışveriş merkezinde bulunan mekanda bir kısmı türbanlı 7 kadının oyuncu Deniz Çakır tarafından hakarete uğradıklarını iddia etmeleri üzerine Deniz Çakır hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Hedef gösterilerek hakkında soruşturma başlatılan Deniz Çakır'dan açıklama

İstanbul’daki bir alışveriş merkezinde bulunan mekanda bir kısmı türbanlı 7 kadının oyuncu Deniz Çakır tarafından hakarete uğradıklarını iddia etmeleri üzerine Deniz Çakır hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Deniz Çakır söz konusu iddialara ilişkin açıklama yaptı. Çakır açıklamasında “Tartışmanın, benim açımdan giyim, kuşam, türban, baş örtüsü gibi kişisel tercih ve özgürlüklerle ilgisi yoktur, olmamistir olamaz da” dedi.

Deniz Çakır sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

“Sustum, çünkü böyle bir suçlama karşısında savunma yapmayı bile zul gördüm. Şimdi okuyacaklarınız da bir savunma değil, bilgilendirmedir. Belli ki bunu yapmadığım zaman bazı kişiler iftira ve karamalarına devam edeceklerdir.

30 Aralık 2018 günü, öğleden sonra iki kadın arkadaşımla doğum günümü kutlamak üzere gittiğim mekanda yaşananlar ile ilgili kamuoyuna yansıtılanlar gerçeği yansıtmamaktadır. Arkadaşlarımla gittiğimiz mekanda önce yan masamıza oturan kişiler hal ve hareketleriyle bizden rahatsızlık duyduklarını belli ettiler. Hatta bakışları ve vücut dilleri zaman zaman tacize de yaklasmistir. Bizi bilinçli olarak huzursuz ettiler. Daha sonra bizim kutlama ortamimizdan hoşnut olmadıklarını belli ederek yer değiştirip başka bir masaya geçtiler.

 Arkadaşlarımla kutlama yaparken dogal olarak birbirimizin fotoğraflarını çektiğimiz sırada, bu sefer kendi fotoğraflarını çektiğimizi ima ederek bize sözlü olarak da sataştılar ve bu noktada aramizda kısa bir sözlü tartışma yaşandı. Konu uzamadi kapandı. Aynı ortamda yaklaşık 20 dakika daha oturduk. Mekanda kameralar mevcuttur,görüntüler incelenebilir.. bu konuda hiçbir kaygı yaşamamaktayım.”

‘OLAYIN BAŞÖRTÜSÜYLE İLGİSİ YOK’

”Tartışmanın, benim açımdan giyim, kuşam, türban, baş örtüsü gibi kişisel tercih ve özgürlüklerle ilgisi yoktur, olmamistir olamaz da. Ancak tam tersi, söz konusu kişiler mekanda beni gördükleri andan itibaren benim tercihlerimden rahatsız olduklarını ortaya koymuşlardır. Yaşamımın her döneminde ezilenin, haklının, kadınların, yanında oldum. Kişisel özgürlüklerin savunucusu oldum. Hal böyle iken üzerime atılmak istenen islenmemis bir suçtur ve utanç vericidir. Kamuoyunun bilgisine sunarım.”