Haydarpaşa ve Sirkeci garları ihalesini alan Hazerfen Danışmanlık: Sorumsuz açıklamaları sabır ve sükunetle dinledik

Haydarpaşa ve Sirkeci garları ihalesini kazanan Hazerfen Danışmanlıık bir açıklama yayımladı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu konuyla ilgili sert açıklamalarda bulunarak Bölge İdare Mahkemesi'ne başvuracaklarını açıklamıştı.

Haydarpaşa ve Sirkeci garları ihalesini alan Hazerfen Danışmanlık: Sorumsuz açıklamaları sabır ve sükunetle dinledik

Tarihi Haydarpaşa ve Sirkeci garlarına ait depo alanları, aylık 350 bin lira kira bedeliyle Hazerfen Danışmanlık Limited Şirketi’ne verildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ise usulsüzlük yapıldığını söylediği ihalenin iptali için Bölge İdare Mahkemesi’ne başvuracaklarını açıkladı.

İhaleyi alan Hezarfen Danışmanlık Limited Şirketi’nden yapılan açıklamada, resmî sürecin henüz tamamlanmadığı belirtildi.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ihale süreciyle ilgili ifadelerine değinilen açıklamada “4 Ekim tarihinde gerçekleşen kiralama ihalesi henüz resmi olarak tamamlanmış değildir. Bu süreç içerisinde İhale Komisyonu’nu etkileme üzerine yapılacak her türlü açıklama da bahse konu yönetmelik ve şartnamenin ilgili maddeleri uyarınca açıkça suçtur. Bizler Hezarfen ailesi olarak, ihale sürecinin selameti adına, ilk günden itibaren kamuoyunda oluşturulan tüm karalama kampanyalarını ve sorumsuz açıklamaları sabır ve sükûnet içinde izledik. Sürecin resmî olarak tamamlanmasının ardından şirket sahibi Hüseyin Avni Önder açıklama yapacak“