Hakimden saldırıya uğrayan kadına: Eşin seni öldürmek istediyse bıçak neden derine girmedi?

İzmir'de hakim, eşi tarafından saldırıya uğrayan kadına, “Seni öldürmek istediyse bıçak neden derine girmedi” diye sordu.

Hakimden saldırıya uğrayan kadına: Eşin seni öldürmek istediyse bıçak neden derine girmedi?

İzmir’de boşanmak isteyen eşini bıçaklayarak yaralayan ve ‘eşi kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklu yargılanan bir kişinin davasının görüldüğü duruşmaya hakimin skandal sorusu damga vurdu.

Haziran ayında Bornova’da yaşanan olayda, Ümit Ö. (45)  8 yıldır evli olduğu ve kendisinden boşanmak isteyen eşi Fatma Ö. ile konuşmak istediğini söyledi. Bir süredir ayrı yaşayan çift, parkta buluştu. Ümit Ö., barışma teklifinde bulundu. Teklifi reddeden ve kendisine sarılmak isteyen eşine engel olan Fatma Ö., bir anda Ümit Ö.’nin cebinden çıkararak salladığı bıçak darbelerine maruz kaldı.

“ANNENE SÖYLE GELİP SENİ ALSINLAR”

Eşini yaralamasından sonra tutuklanan Ümit Ö. hakkında ‘eşi kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan dava açıldı. İzmir 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına tutuklu sanık Ümit Ö., eşi Fatma Ö. ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı Pınar Melli katıldı.

Kendisine boşanma davası açan eşi tarafından aldatıldığını öne süren tutuklu sanık, “Olay günü parkta buluştuk. Barışmak istediğimi söyledim. Telefonuna bir mesaj geldi. Kim olduğunu sorduğumda, evleneceği kişi olduğu söyledi. O anda şuurumu kaybettim. Yanımdaki bıçağı vücuduna doğru salladım. Neresine gelirse salladım. Ancak öldürme kastım yoktur. Kim eşini öldürmek ister ki. O kızgınlıkla bıçağı salladım. Sonra ayağa kalkarak ‘Anneni ara seni gelip alsınlar’ dedim. Sonra gidip teslim oldum” dedi.

Sanığın kendisini öldürmek için bıçakladığını söyleyen Fatma. Ö., “Sarılmak istedi. İtince cebinden çıkardığı bıçakla saldırdı. Beş yerimden bıçaklandım. Karın bölgeme vurduğu için öldürmek için yaptığını düşünüyorum ve kendisinden şikayetçiyim” diye konuştu.

HAKİMDEN ‘NİYE DERİNE GİRMEDİ?’ SORUSU

Fatma Ö., mahkeme başkanının “Seni öldürmek istediyse bıçak neden derine girmedi?” sorusuna da “Karşı koymaya çalıştım. Bıçağı tutmak isterken ellerim de kesildi” diye yanıt verdi. Fatma Ö’nün avukatı Pınar Melli sanığın eşini öldürme amacıyla bıçakladığını söyleyerek, şikayetçi olduklarını ifade etti.

SERBEST BIRAKILDI

Sanık Ümit Ö.’nün tutuksuz yargılanma talebinde bulunduğu duruşma sonunda mahkeme heyeti, Ümit Ö’yü tahliye ederek, duruşmayı erteledi.