Gülen'in iç çamaşırını hediye ettiği 'FETÖ'nün üst düzey yöneticisi yakalandı

'FETÖ'nün İngiltere mütevelli heyet sorumlusu olduğu belirtilen bir kişi, sahte İngiliz pasaportu ile İstanbul’da yakalandı.

Gülen'in iç çamaşırını hediye ettiği 'FETÖ'nün üst düzey yöneticisi yakalandı

‘FETÖ’nün İngiltere mütevelli heyet sorumlusu ve Fetullah Gülen’in bazı eşyalarla birlikte iç çamaşırını hediye ettiği kişi olduğu belirtilen bir kişi, sahte İngiliz pasaportu ile İstanbul’da yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi (TEM) ekipleri,  örgütün üst düzey yöneticisi ve örgütle ilgili olarak kilit bir isim olduğu belirtilen Aksaray nüfusuna kayıtlı O.Ö’nün (40) hakkında yakalama ve aranma kararı çıkarttı. Yapılan çalışmaların ardından şüpheli O.Ö., 25 Kasım tarihinde İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Türkiye sahte İngiliz pasaportu ile giriş yapmak isterken yakalandı.

Yakalanan şüpheli Aksaray polisi tarafından alınarak Aksaray’a getirildi. Aksaray İl Emniyet Müdürlüğünde sorguya alınan şüpheli, etkin pişmanlık hükümleri doğrultusunda itirafçı olmak istediğini belirterek avukat huzurunda verdiği ifadesinde örgütle alakalı önemli bilgiler verdi.

FETULLAH GÜLEN TAKKE, TESPİH VE İÇ ÇAMAŞIRI HEDİYE ETMİŞ

‘FETÖ’nün İngiltere mütevelli heyet sorumlusu olan ve Gülen’in kendisine iç çamaşırını hediye ettiği O.Ö, ifadesinde 2006 yılından 2016 yılına kadar örgüt içerisinde İngiltere’de örgütün “mütevelli” yapılanmasında görev aldığını, bu süreçte çok kez yapı ile ülke dışına gezilere katıldığını, bu gezilerden birinde de başka örgüt mensupları ile örgütün elebaşı Fetullah Gülen’in yanına gittiğini, burada örgüt liderinin kendisine takke, tespih ve kullandığı iç çamaşırını hediye verdiğini söyledi.

Şüpheli, emniyetteki sorgusunun ardından adli makamlara sevk edildi.