Güleda Cankel'in katili tutuklandı: Cinayetten 1 gün önce serbest bırakılmış

Isparta'da öldürülen üniversiteli Güleda Cankel'in, hayatta kalabilmek için 17 saat mücadele edip 3 kez kaçmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Güleda Cankel'in katili tutuklandı: Cinayetten 1 gün önce serbest bırakılmış

Isparta’da, ayrılmak istediği erkek arkadaşı Zafer P. (19) tarafından önce boğazı sıkılıp kabloyla boğulduktan sonra kalbinden bıçaklanarak, öldürülen üniversiteli Güleda Cankel’in (19), hayatta kalabilmek için 17 saat mücadele ettiği, 3 kez kaçmaya çalıştığı ortaya çıktı.

19 yaşındaki Cankel’in cenazesi bugün memleketi Muğla’nın Menteşe ilçesinde toprağa verilirken, olayın ardından kaçan Zafer P. polis tarafından yakalandı. Zafer P. Emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

GÜLEDA 3 KEZ KAÇMAK İSTEDİ

Emniyet’te verdiği ifadeye göre Zafer P. 17 Kasım Pazar günü saat 18.00’den cinayeti işlediği 18 Kasım saat 11.00’e dek aralıklarla Güleda Cankel’e şiddet uyguladı. Cankel üç kez kaçma girişiminde bulundu ancak başarılı olamadı.

Zafer P. cinayetten bir gün önce çevredekilerin ihbarı üzerine polisin olay yerine geldiği ve Cankel’in hastaneye götürüldüğünü, kendisinin de karakolda ifade verdikten sonra serbest bırakıldığını söyledi. Cankel’in karakolda kendisinden şikayetçi olmadığını iddia eden Zafer P. “Onu polis aracıyla evine götürdüler. Beni de ifademin ardından bıraktılar.” dedi.

Zafer P. daha sonra yeniden Cankel’in evine gittiğini ve cinayeti ertesi gün işlediğini, önce Cankel’i boğazını sıkarak boğmaya çalıştığını daha sonra bıçakladığını anlattı.

Cinayetten yarım saat sonra evden çıkarak ailesini ve diğer akrabalarını aradığını aradığını söyleyen Zafer P. “Bana teslim olmamı söylediler. Ben de karakola geldim” dedi.

Zafer P.’nin cinayetin ardından sosyal medya hesabından da “Canınızın istediği zaman ölmeyeceksiniz. Bitti 13:47” paylaşımında bulunduğu ortaya çıktı.