Galatasaray şampiyonluğunu Cübbeli Ahmet'in damadıyla kutlayacak!

Galatasaray'ın kupa töreni organizasyonunun Cübbeli Ahmet’in damadının şirketine verildiği ortaya çıktı. Başkan Mustafa Cengiz ise “Ben kulübe giren paraya bakarım” dedi.

Galatasaray şampiyonluğunu Cübbeli Ahmet'in damadıyla kutlayacak!

Süper Lig’de 22. şampiyonluğunu kazanan Galatasaray’ın şampiyonluk kutlamaları organizasyonunun kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak bilinen İsmailağa tarikatından Ahmet Mahmut Ünlü’nün damadı ve kardeşlerinin şirketi ‘Adstation’a verildiği öğrenildi.

Bilgiyi doğrulayan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ise durumu “Ben kulübe giren paraya bakarım” diyerek savundu.

Sözcü’ye konuşan Cengiz, şunları söyledi: “Geçen seneki kutlamayı eski basketbolcumuz Selim Demir’in şirketi 900 bin TL’ye yaptı. Bu sene de 1 milyon 550 bin TL + KDV istediler. Bunun üzerine ihale yaptık. İki şirket teklif verdi. En iyi teklif de 2.5 milyon TL ile o şirketten (Adstation) geldi. Organizasyonu ücretsiz yapacaklar, bize de 2.5 milyon TL ödeyecekler. Şimdi işi yapan şirkete versek Galatasaraylı ve Atatürkçü olacaktık, kulüp para kazanınca hain mi olduk? Ben kulübe giren paraya bakarım.”

“YÖNETİM KENDİNİ KURTARMAK İSTEDİ”

Korkusuz Gazetesi yazarı Can Ataklı, ihalenin Adstaion’a verilmesini şu sözlerle gündeme taşımıştı:

“Galatasaray büyük şampiyonluk kutlamasına hazırlanıyor. Kimin düzenleyeceği de belli oldu. Cübbeli Ahmet Hoca’nın damadı ve kardeşlerinin şirketi. Aynı şirket, geçen yıl da şampiyonluk organizasyonunu almak istemiş ama kulüp üyelerinin tepkisi üzerine bunu başaramamıştı. Galatasaraylı bir dostum söyle dedi: “Divan toplantısında ‘Her şey çok güzel olacak’ sloganı atılmasından sonra yönetime iktidardan çok ağır baskılar geldi. Sanırım yönetim kendini kurtarmak için işaret edilen şirkete bu görevi verdi.”