Flormar işçileri: Güneşi bile yasakladılar

Petrol-İş sendikasına üye oldukları gerekçesi ile işten atılan ve 297 gündür fabrika önünde direnen Flormar işçilerine kaymakamlık tarafından bir yasak daha getirildi.

Flormar işçileri: Güneşi bile yasakladılar

Direnişleri boyunca çeşitli yasak ve engellemelerle karşı karşıya kalan Flormar işçilerine bugün bir yasak daha getirildi.

Direniş alanına bekleyen polisler, Flormar işçilerine, “Kaymakamlığın emri var, fabrika önünde direnmenize yasak getirildi. Bundan sonra fabrikanın karşı tarafında eylemlerinize devam edecekseniz” dedi.

Bu yasağa tepki göstererek açıklamada bulunan işçiler, “Biz Flormar’a karşı direniyoruz. Bizim direniş alanımız bu kaldırım değil. Kaymakam neyi gözeterek bu yasağı getiriyor? Güneşi görme hakkımızı neye göre elimizden alıyor? Flormar patronu güneşi de mi satın aldı? Biz Flormar’dan hakkımızı istiyoruz. Flormar önünde direniyoruz. Buradan tüm işçi arkadaşlarımıza sesleniyoruz. Gün geçtikte direnmek zorlaşıyoruz, her şeyi yasaklıyorlar. Güneşi bile yasakladılar.” dedi.

An itibariyle Kaymakamlık tarafından Flormarın önündeki kaldırımda yani Güneşte oturmamız yasaklanarak taburelerimiz karşı taraftaki kaldırıma kaldırttırıldı. Baskılar artıyor ama Direniş ilk günkü kararlılık ve inatla devam ediyor .#Baskılarbiziyıldıramaz#Flormarasendikagirecekbaşkayoluyok

Gepostet von Direnişin Simgesi Flormar am Mittwoch, 6. März 2019