Fethullah Gülen'in "sağ kolu", Trump'ın özel sarayında

Fethullah Gülen'in "sağ kolu" olarak bilinen Mevlüt Hilmi Çınar, ABD Başkanı Donald Trump'ın inzivaya çekildiği ve 'Kış Beyaz Saray'ı' olarak adlandırılan 'Mar-a-Lago'da görüldü.

Fethullah Gülen'in

Fethullah Gülen’in “sağ kolu” olarak bilinen Mevlüt Hilmi Çınar, ABD Başkanı Donald Trump’ın inzivaya çekildiği ve ‘Kış Beyaz Saray’ı’ olarak adlandırılan ‘Mar-a-Lago’daydı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın eşi First Lady Melania Trump, iki gün önce Twitter hesabında Oklahama eyaletinde Gülen cemaatine ait olduğu iddia edilen bir okulu ziyareti sırasında çekilmiş fotoğraflarını paylaşarak “Beni misafir eden Tulsa’daki DOVE School’un öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür ederim. Burada harika işler yapılıyor! Eğitim sadece akademiden ibaret değil, aynı zamanda güçlü bir karakter ve değer duygusunu da içermesi çok önemlidir” notunu düşmüştü.

Melania Trump’ın bu ziyaretinden üç gün önce kritik bir ziyaret daha gerçekleşti.

Oda TV‘den Caner Taşpınar’ın haberine göre, Gülen’in onursal başkanı olduğu Niagara Vakfı’nın yöneticisi ve eski AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet İhsan Arslan’ın damadı Mevlüt Hilmi Çınar, Trump’ın inzivaya çekildiği ve ‘Kış Beyaz Saray’ı’ olarak adlandırılan ‘Mar-a-Lago’ daydı.

​Gülen’in ‘sağ kolu’ olarak bilinen Mevlüt Hilmi Çınar, ziyaretine ilişkin fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşıp şu mesajı ekledi:

“Chris ile Mar-a-Lago’da ne mükemmel bir vakit!!! Güzel şirket, hoş sohbet ve sıcak atmosfer… Sadece kulüpteki değil Newsmax’in merkezindeki gün boyu konukseverliği için arkadaşıma teşekkürler.”