Ferdi Tayfur gündemi 'yorumladı': Erdoğan ihanete uğruyor

Sabah'a konuşup Erdoğan övgüsü yapan ünlülerin son temsilcisi Ferdi Tayfur oldu Tayfur. "Ben Cumhurbaşkanını eskiden beri tanırım. Onun da zor bir hayatı olmuş benim gibi. Gerçekten çok güzel ve vefalı bir insan." dedi.

Ferdi Tayfur gündemi 'yorumladı': Erdoğan ihanete uğruyor

AKP’nin yayın organı Sabah‘ın ünlülerle yaptığı röportajlarda sıra arabesk şarkıcısı Ferdi Tayfur’a geldi.

Gazetenin yazarlarından Tuba Kalçık’a konuşan Tayfur, Suriye topraklarındaki ‘güvenli bölge’ planına ilişkin yorumunda “İçinde bulunduğumuz koşullarda Türkiye’nin güvenli bölge planını çok yerinde buluyorum. Amerika yine kalleşlik yapıyor bu konuda da.” dedi.

Kalçık’ın “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de en sevdiği sanatçılardan birisiniz…” demesi üzerine Tayfur şunları söyledi:

“Devlet Bey ile aynı topraktanız, Çukurovalıyız. Aynı havayı solumuşuz. Şivemiz aynı. Bu yüzden şarkılarımın melodisi, sözleri ona yakın geliyor. Kendisi görgülü ve iyi biri. Onu eleştirenler var ama gereklilikten dolayı böyle bir politika izliyor. Adı Devlet zaten. Ülke, bayrak ve vatan için ne gerekiyorsa onu yapıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan da aynı şekilde. Ben Cumhurbaşkanını eskiden beri tanırım. Onun da zor bir hayatı olmuş benim gibi. Gerçekten çok güzel ve vefalı bir insan. Vefa hissettiği insanları kırmayan bir yapıya sahip. Zaten Erdoğan, vefakarlığından dolayı ihanete uğruyor çevresinden. Onun iyi niyetini kullanan riyakarlar ihanet ediyor ona. Bu konuda dikkatli olmalı. Erdoğan, bir adamın elini sıkıp söz verdiği zaman dönmüyor sözünden. Dış politikada da böyle. Bir ülkeyle el sıkışıp anlaştığı zaman kötü olmak istemiyor.”