Fenerbahçe’den Albayrak’a sert tepki: FETÖ’nün meşrulaştırılmasından başka bir anlam taşımamaktadır

Açıklamada, "Futbol Takımımızın 2010-11 sezonu şampiyonluğu ile ilgili yaratılan suni gündem üzerine bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur" denildi.

Fenerbahçe’den Albayrak’a sert tepki: FETÖ’nün meşrulaştırılmasından başka bir anlam taşımamaktadır

Fenerbahçe Spor Kulübü, Trabzon ziyaretinde Trabzonspor formasını giyerek “2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspor’dur” diyen Berat Albayrak’ın tartışmayı tekrar alevlendirmesi üzerine açıklama yaptı. Açıklamada Albayrak’ın ifadeleri için”FETÖ’nün meşrulaştırılmasından başka bir anlam taşımamaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Fenerbahçe, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın sözleriyle tekrar alevlenen 2010-2011 sezonu şampiyonluğu hakkında zorunlu bir açıklama yaparak, “25 milyon taraftarımızla omuz omuza, ilk gün söylediğimiz gibi bugün bir kez daha dile getiriyoruz ki; 2010-11 şampiyonu Fenerbahçe’dir, alın teri ile kazanılmış kupamız müzemizdedir” dedi.

Trabzon’da bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a Trabzonspor’un forması hediye edilmiş, Albayrak ise “Yanlız bu forma 2010-2011 sezonunun formalarıymış. Yani şampiyon sezonun formaları” demişti.

TARAFTAR VE KULÜP TEPKİ GÖSTERDİ

Fenerbahçeli taraftarlar bu açıklamaya sosyal medyada tepki gösterirken, Fenerbahçe Spor kulubü de sert bir açıklama yayımladı. Açıklamada, “Futbol Takımımızın 2010-11 sezonu şampiyonluğu ile ilgili yaratılan suni gündem üzerine bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur” denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu bağlamda bir kez daha hatırlatmak isteriz ki; ilgili sezonda, futbol takımımızın büyük emekler ve alın teri ile kazandığı en değerli şampiyonluğu, o dönemde ülkemizin hukuk, adalet, polis teşkilatı, medya başta olmak üzere tüm yapısına sızmış Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ), devletimizin tüm imkanlarını da kullanarak Fenerbahçe’mize karşı kurduğu Şike Kumpası’yla kirletilmek istenmiştir.”

3 Temmuz’un devamında aynı yapının bu kez ülkemizin varlığına da kast etmeye çalışmasıyla ortaya çıkan gerçekler; ‘en büyük delilimiz alın terimiz’ diyen Fenerbahçe’mizin, daha ilk gün korkusuzca kulübünün yanında olarak ‘Fenerbahçe’yi FETÖ’ye teslim etmeyeceğiz’ diyen Büyük Fenerbahçe Taraftarının, ‘Ne şikesi memleket elden gidiyor’ diyen eski Başkanımız Aziz Yıldırım’ın ne derece haklı olduğunu, 3 Temmuz’dan sonra yaşanan her günde ve her olayda gün gibi ortaya koymuştur.”

FETÖ’NÜN MEŞRULAŞTIRILMASI

“Bugün şike kumpasında parmağı olan hakiminden savcısına, emniyet müdüründen memuruna, medya mensubundan sivil personeline kadar her bir şahsın nerede, ne durumda olduğu hukuki kayıtlarla ortadadır.

Hain planlarını hayata geçirme sürecinde; karşısında en büyük engel olarak gördüğü Fenerbahçe Spor Kulübü’nü yok etmek ve şampiyonluğumuzu kirletmek isteyen terör örgütüne karşın, 25 milyon taraftarımızla omuz omuza, ilk gün söylediğimiz gibi bugün bir kez daha dile getiriyoruz ki; 2010-11 şampiyonu Fenerbahçe’dir, alın teri ile kazanılmış kupamız müzemizdedir.”

Bu durumu reddetmek, buna karşılık bir görüş taşımak, bunu yoruma açmak, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına kast eden FETÖ’nün meşrulaştırılmasından başka bir anlam taşımamaktadır.

Tarihimize altın harflerle kazılı bu şampiyonluk, geçmişte kazanılan ve gelecekte kazanılacak tüm şampiyonluklarımızdan ayrı bir yere sahip olacak ve nesilden nesile gururla, onurla anlatılacaktır.”