Fatih Altaylı: O görüntüleri yayınlayacağım

Fatih Altaylı bugünkü köşesinde, Ümit Karan'ın açıklamasına yer vererek, "Ümit Karan’dan rica ettim. O görüntüleri bana yollayacak ve yayınlayacağım." dedi.

Fatih Altaylı: O görüntüleri yayınlayacağım

Fatih Altaylı bugünkü köşesinde, Ümit Karan’ın açıklamasına yer vererek, “Ümit Karan’dan rica ettim. O görüntüleri bana yollayacak ve yayınlayacağım.” dedi.

Gönderdiği mesajda “Görüntüleri birisi alıp yayınlasa benim hiç de öyle bir şey yapmadığım ortaya çıkacaktır” diyen Karan, ‘Sarkıntılık düzeyinde kalan basit cinsel saldırı’ suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezası almıştı.

İşte Fatih Altaylı’nın köşesinde yer alan ilgili bölüm:

Ümit Karan’dan açıklama

Ümit Karan’ın tacizle suçlandığı davada Atatürkçülüğünü ön plana çıkarmasını eleştirmem üzerine Ümit Karan aradı.

Galatasaray’da 2. Başkanlık yaptığım dönemde en önemli golcümüz olmasının yanı sıra çok daha önemli bir yönü vardı.

Bizim zamanımızda temizlenip, sonradan tekrar Galatasaray’a musallat olan Fethullahçı futbolcu yapılanmasına asla boyun eğmeyen bir futbolcuydu Ümit Karan.

Aradı ve şunu söyledi:

“Fatih Abi, ben o sözü davayla ilgili kendimi aklamaya çalışmak için söylemedim. Ben aslında ilk davada beraat ettim. Sonra istinaf beni suçlu buldu. Görüntüleri birisi alıp yayınlasa benim hiç de öyle bir şey yapmadığım ortaya çıkacaktır. Ama benim Atatürk vurgum bu yüzden değil. Ben sadece FETÖ’cü alçaklarla ayrışmak için o lafı ettim.”

Ümit Karan’dan rica ettim.

O görüntüleri bana yollayacak ve yayınlayacağım.

Bakalım ne yapmış!