Eşi tarafından vurulan yazar, bacağını kaybetti

Sağ diz kapağı parçalanan ve damarları kopan Köse, ameliyat edildi. Parçalanan bacak yerine dikildi. Ancak, 10 gün sonra Köse'nin bacağı diz üstünden kesilmek zorunda kaldı.

Eşi tarafından vurulan yazar, bacağını kaybetti

Yozgat’ta anlaşamadığı eşi Mustafa Köse’ye boşanma davası açarak Manisa’ye gelen 34 yaşındaki yazar Sibel Köse, hakkında uzaklaştırma kararı bulunan eşi tarafından çocuğunun gözü önünde pompalı tüfekle vuruldu. Ağır yaralanan ve sağ bacağı diz üstünden kesilen Sibel Köse, olayın ardından tutuklanan eşine en ağır cezanın verilmesini istedi.

Yozgat’ta yaşayan ve biri ilk eşinden 2 çocuğu bulunan Sibel Köse, 12 yıllık ikinci eşi Mustafa Köse’ye geçen haziran ayında şiddetli geçimsizlik gerekçesiyle boşanma davası açtı. Ancak Mustafa Köse, boşanmaya karşı çıkıp, eşini, “Seni sakat bırakırım” diyerek, tehdit etti. Sibel Köse önce eşine karşı uzaklaştırma kararı aldırdı ardından da 1 Temmuz günü, 2 çocuğunu da alıp, evi terk etti. Köse, Manisa’ya gelip, burada yaşayan arkadaşının evine sığındı. 2 hafta sonra Mustafa Köse de Manisa’ya geldi ve eşini takibe aldı. Bir yandan tehditlerini sürdüren koca, 19 Temmuz akşamı, küçük oğlu ve arkadaşı ile birlikte Fatih Parkı’na giden Sibel Köse’nin karşısına çıktı.

BACAĞINI KAYBETTİ

Mustafa Köse, saat 23.00 sıralarında eşini, oğlunun gözü önünde tekme atıp, yere düşürdükten sonra pompalı tüfek ile vurdu. Sibel Köse, sağ bacağına isabet eden saçmalarla yaralandı. Saçmalar, sol bacağını ise sıyırdı.

Saldırgan koca kaçarken, Sibel Köse, ambulansla Manisa Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Sağ diz kapağı parçalanan ve damarları kopan Köse, ameliyat edildi. Parçalanan bacak yerine dikildi. Ancak, 10 gün sonra Köse’nin bacağı diz üstünden kesilmek zorunda kaldı. Bir süre sonra polis tarafından yakalanan Mustafa Köse tutuklandı. Köse hakkında ‘tehdit’, ‘ateşli silahla yaralama’ ve ‘rehin alma’ suçlarından Manisa 6. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Davanın görülmesine henüz başlanmadı.

OLAYDAN 5 GÜN ÖNCE DE REHİN ALINMIŞ

Sibel Köse, 12 yıllık evlİliği boyunca hep tehdit altında yaşadığını, sürekli şiddet gördüğünü belirterek, şunları söyledi:

“Boşanma davası açtım. Ancak, eşimin tehditleri bitmedi. Çareyi çocuklarımı alıp, memleketimi ve evimi terk etmekte buldum. Yozgat, küçük bir yer, göz önünde bulunmak istemedim. Kendi arkadaş çevremin yanında olmayı uygun gördüm. Manisa’ya yerleşmeyi tercih ettim. Beni burada da bulup, tehditlerine devam etti. Olaydan beş gün önce, kahvaltılık bir şeyler almak için evden çıkan arkadaşımı pompalı tüfekle tehdit edip, yanıma kadar geldi. Eve girer girmez, enseme vurup, beni itmeye başladı. Çocuklarımdan biri de yanımdaydı. Beni ve arkadaşımı, 4 saat rehin aldı. Sürekli pompalı tüfeği bize doğrultup, tehditler savurdu. Onu sakinleştirmeye çalışıp, ‘Sen herşeyini düzelt, ben eve döneceğim’ diyerek, ikna ettim. Bunun üzerine evden çıktı.Bir saat sonra arayıp, ‘Yalan söyledin, gelmeyeceksin’ dedi. Polisi aradım, durumu bildirdim. Ancak, olay bittiği için o an bir şey yapılamadı. Sonrasında da parkta beni bulup, yaraladı. Bacağımdan oldum. En ağır cezayı almasını istiyorum.”

Sibel Köse’nin ‘Kaderim Sürgün’, ‘Katilim Sensin’ ve ‘Adalet İstiyorum’un da aralarında bulunduğu polisiye, aşk ve drama türü 5 kitabı bulunuyor.

Eşi tarafından vurulan yazar, bacağını kaybetti