Esenyurt'ta yangın: Binada mahsur kalan çok sayıda kişi kurtarıldı

İstanbul Esenyurt'ta 4 katlı binanın bodrum katında yangın çıktı.

Esenyurt'ta yangın: Binada mahsur kalan çok sayıda kişi kurtarıldı

İstanbul Esenyurt’ta 4 katlı binanın bodrum katında çıkan yangın nedeniyle üst katlarda çok sayıda kişi mahsur kaldı. Aralarında bebek ve çocuklarında olduğu mahsur kalan çok sayıda kişi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Yangın saat 15.00 sıralarında Saadetdere Mahallesi 119. sokakta bulunan 4 katlı binanın bodrum katında çıktı. Bodrum katta bulunan eski eşyalar henüz bilinmeyen bir nedenle yanmaya başladı. Yanan eşyalar nedeniyle binanın içini duman kapladı. Bazı vatandaşlar binayı kendi imkanlarıyla terk ederken, üst katlarda mahsur kalan ve aralarında bebeklerinde olduğu çok sayıda kişi balkonlara çıkarak kurtarılmayı bekledi.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri merdiven aracı yardımıyla balkonlarda kurtarılmayı bekleyen bebek, çocuk ve kadınları sepete alarak yere indirdi. Kurtarılan kişiler kontrol amaçlı sağlık ekiplerine teslim edildi. Ambulanslara alınan bebek ve kadınlara oksijen verildi. Mahalle sakinlerin de büyük panik yaşadığı olayda yaralanan olmadı.

EVCİL HAYVANLAR KURTARILDI

İtfaiye ekiplerinin yangını kontrol altına alınmasının ardından bazı bina sakinleri içeride bulunan evcil hayvanları için tekrar binaya girdiler. Evlerde bulunan kedi, kuş ve balık gibi evcil hayvanlar bina sakinlerince dışarı çıkartıldı. Bina sakini Nezaket Aslan, “Nasıl olduğunu bilmiyoruz. Biz evde oturuyorduk. Baktık ki merdivenlerde duman var. Arka tarafa geçtik ve itfaiyeyi aradık. Bizi itfaiye kurtardı. Balıklarımız vardı onları aldık. Kedi de alt komşumun. Şu an iyiler. Çocuk çoktu, misafirlerimiz vardı karşı dairede” diye konuştu.