Esad’ın danışmanı Buseyna Şaban: Türk gözlem noktaları imha edilebilir

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın Danışmanı Buseyna Şaban, İdlib'deki Türk gözlem noktalarının militanlara silah tedarik etmek için kullanıldığını ve bunların imha edilebileceğini söyledi.

Esad’ın danışmanı Buseyna Şaban: Türk gözlem noktaları imha edilebilir

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın danışmanı Buseyna Şaban, Lübnan’da yayın yapan el Mayadin televizyonuna demeç verdi, cihatçı güçlerin ard arda yenilgiler aldığı İdlib’deki gelişmelere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin son dönemdeki eylemleriyle militanlara silah tedarik ettiğini kanıtladığını söyleyen Buseyna Şaban “Türkiye, Astana görüşmelerinde varılan mutabakatları yerine getirmedi ve gözlem noktalarını silah transfer tesislerine ve Suriye toprakları işgal noktalarına dönüştürdü” dedi.

Sputnik Türkiye‘nin aktardığına göre, Şaban, Türk gözlem noktaları ve El Nusra Cephesi’nin silah alışverişi yaptığını ve Suriyelilere karşı suç işlediğini dile getirdi.

Şaban, “Murik köyündeki Türk gözlem noktası kuşatma altında. Suriye ordusu, Türk gözlem noktalarını ve militanları imha edebilir” ifadelerini kullandı.