Erdoğan'ın torunları da okçuluğa merak sardı...

Dünya Etnospor Konfederasyonu'nun bu yılki etkinliğini “Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın" sloganıyla düzenlemesi dikkatlerden kaçmadı.

Erdoğan'ın torunları da okçuluğa merak sardı...

Kısa süre önce boşaltılan Atatürk Havalimanı AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Necmettin Bilal Erdoğan’ın vakfına tahsis edildi. 3-6 Ekim tarihleri arasında Yeşilköy, Dünya Etnospor Konfederasyonu (DEK) tarafından düzenlenen “Etnospor Kültür Festivali”ne ev sahipliği yaptı.

DEK Başkanı Necmettin Bilal Erdoğan’ın okçuluğa merakı biliniyordu; bu kez oğlu Ömer Tayyip Erdoğan ile Damat, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın oğlu Ahmet Akif Albayrak da ok attı.

Okçuluk eğitimi aldığı öğrenilen Ömer Tayyip Erdoğan ile Ahmet Akif Albayrak’ın okçuluk sporuna ilgisi AKP’li medyada övgü konusu oldu.

PİLAVDAN DÖNENİN KAŞIĞI KIRILSIN

AKP içinde Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile Turkuvaz Medya arasındaki ‘FETÖ’ kavgası Bakan Gül’ün ‘maklubeye kaşık sallayanlar’ çıkışı ile alevlenmişti.

Dünya Etnospor Konfederasyonu’nun bu yılki etkinliğini “Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın” sloganıyla düzenlemesi ise dikkatlerden kaçmadı.

4.Etnospor Kültür Festivali’nin son gününde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve DEK Başkanı Bilal Erdoğan, okçuluk çadırında ok attıktan sonra açıklamalarda bulundu.

Okçuluk sporunun çok keyifli olduğunu ifade eden Oktay, “Değerlendirmeyi gördünüz işte biraz önce. Son derece zevkli. Kesinlikle sadece tavsiye ediyoruz olayı değil bu başka bir konuda ata sporları, geleneksel sporlar. Ve bu sadece kendi Türk dünyamız olarak da değil. Tüm dünya neredeyse geleneksel sporlarını canlandıran, canlandırmaya çalışan bir federasyonun düzenlediği bir festival. Muhteşem bir şey. Dolayısıyla biz de gördüğünüz gibi alışmaya çalışıyoruz. Çok yatkın olmamız gereken şeylere o kadar uzak kaldık ki. Son derece zevkli. Tabii son gün olduğu için artık, bir sonraki yıla gelmeyenleri veya yine gelenleri tekrar davet edelim. Son derece güzel. Çocukların kendi ata sporları ile tanışıyor olmaları, nereden geldikleri ile alakalı aslında bir bağ kuruyor olmaları. Dolayısıyla geçmiş ve gelecek arasında da köprünün kurulmasıyla ilgili çok önemli” diye konuştu.

DEK Başkanı Necmettin Bilal Erdoğan ise, “Çok güzel 4 gün geçirdik. Arada biraz yağışla, fırtınayla boğuştuk o biraz talihsiz oldu. Hakikaten bugün insanların coşkusunu kalabalığını ve geç saatlerde yani artık festivalin bitmesi gereken saatlerde yığınla insanın gelmesini görmek bizi biraz bu akşam 21.00’e kadar uzatmaya zorladı” dedi.