Reklam
Kategoriler: İç Açı

Erdoğan’ın ABD’yi ziyaret edeceği tarih belli oldu

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı TayyipErdoğan, New York’ta düzenlenecek BM 74. Genel Kurulu genel görüşmelerine katılmak üzere 21-25 Eylül’de ABD’yi ziyaret edeceği açıklandı.

Cumhurbaşkanlığı’nın resmi sitesinden yapılan açıklamada Erdoğan’ın 23 Eylül’de BM Genel Sekreterliği’nin ev sahipliğinde düzenlenecek İklim Eylemi Zirvesi’ne katılacağı ifade edildi.

Açıklamada ayrıca Erdoğan’ın New York’ta bulunduğu sürede çeşitli devlet ve hükümet başkanlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştireceği belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle:

”Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, New York’ta düzenlenecek Birleşmiş Milletler 74’üncü Genel Kurulu genel görüşmelerine iştirak etmek üzere, 21-25 Eylül 2019 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri’ni ziyaret edeceklerdir.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Kurul üst düzey görüşmeleri öncesinde, 23 Eylül 2019 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin evsahipliğinde düzenlenecek Birleşmiş Milletler İklim Eylemi Zirvesi’ne katılacaklardır.

Sayın Cumhurbaşkanımız, ‘Yoksulluğun Giderilmesi, Kaliteli Eğitim, İklim Eylemi ve Kapsayıcılık için Çok Taraflı Gayretlerin Canlandırılması’ temasıyla gerçekleştirilecek BM 74’üncü Genel Kurulu’nun ilk günü olan 24 Eylül 2019 tarihinde, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na hitap edecekler, ayrıca, Genel Sekreter António Guterres’le görüşme gerçekleştireceklerdir.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Zirvesi marjında tertiplenecek ‘Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin Hayata Geçirilmesini Etkileyen Mega Eğilimler’ başlıklı Liderler Diyalogu toplantısında da bir hitapta bulunacaklardır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın, ayrıca, Pakistan Başbakanı İmran Khan’la birlikte ‘Nefret Söylemiyle Mücadele’ konulu yüksek düzeyli bir yan etkinliğe evsahipliği yapmaları öngörülmektedir.

Türkiye-Malezya-Pakistan Üçlü Toplantısı da Genel Kurul görüşmeleri çerçevesinde icra edilecektir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın New York’ta bulunacakları sürede çeşitli devlet ve hükümet başkanlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirmeleri de planlanmıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ziyaret vesilesiyle, ABD’deki Türk, soydaş, Müslüman ve Yahudi toplumu temsilcileriyle bir araya gelmeleri, Ara Güler Sergisi’nin açılışını gerçekleştirmeleri ve Türk-Amerikan İş Konseyi tarafından düzenlenecek 10’uncu Türkiye Yatırım Konferansı Gala Yemeği’ni teşrif etmeleri de öngörülmektedir.”

Reklam

Paylaş
Etiketler: ABDBirleşmiş MilletlerTayyip Erdoğan

Önceki Haberler

  • Yaşam

Bursa İznik’te trafik kazası: 17 yaşındaki genç ağır yaralandı

Bursa'nın İznik ilçesinde, Mehmet T. idaresindeki kamyonetle, karşı istikametten gelen E.B (17) idaresindeki motosiklet ile çarpıştı. Lokantada kuryelik yaptığı öğrenilen…

23 Ekim 2019 21:23 21:23
  • Dış Açı
  • İç Açı

Donald Trump: SDG Komutan’ına teşekkür etti

Donald Trump resmi Twitter hesabından SDG komutanı Mazlum Kobani'ye teşekkür etti ve görüşmek istediğini belirtti.

23 Ekim 2019 21:10 21:10
  • Dış Açı
  • Yaşam

Suriyeli Kürt sığınmacı kendini ateşe verdi

Suriyeli Kürt sığınmacı , Cenevre'deki Birleşmiş Milletler Mülteci Örgütü genel merkezinin önünde kendini yaktı.

23 Ekim 2019 20:56 20:56
  • Emek Postası

Niğde’de Suriyeli işçileri taşıyan minibüs takla attı

Niğde'de, Suriyeli tarım işçilerini taşıyan araç takla attı. Kazada 4'ü ağır 14 işçi yaralandı.

23 Ekim 2019 20:48 20:48
  • İç Açı

Doğu Ekspresi’ne kardeş geliyor

TCDD TAnkara-Kars arasında sefer yapan Doğu Ekspresi'nin ardından, Isparta-İzmir hattında 25 Ekim'den itibaren Göller Ekspresi seferi başlayacak.

23 Ekim 2019 20:39 20:39
  • Emek Postası

Antalya Serik’te iş cinayeti

Antalya'nın Serik ilçesinde elektrik dağıtım şirketinde çalışan bir işçi elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti. Adli Tıp Kurumu’na gönderilirken, olayla ilgili…

23 Ekim 2019 20:16 20:16
Reklam