Reklam
Kategoriler: İç Açı

Erdoğan’ın ABD’yi ziyaret edeceği tarih belli oldu

Reklam

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı TayyipErdoğan, New York’ta düzenlenecek BM 74. Genel Kurulu genel görüşmelerine katılmak üzere 21-25 Eylül’de ABD’yi ziyaret edeceği açıklandı.

Cumhurbaşkanlığı’nın resmi sitesinden yapılan açıklamada Erdoğan’ın 23 Eylül’de BM Genel Sekreterliği’nin ev sahipliğinde düzenlenecek İklim Eylemi Zirvesi’ne katılacağı ifade edildi.

Açıklamada ayrıca Erdoğan’ın New York’ta bulunduğu sürede çeşitli devlet ve hükümet başkanlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştireceği belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle:

”Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, New York’ta düzenlenecek Birleşmiş Milletler 74’üncü Genel Kurulu genel görüşmelerine iştirak etmek üzere, 21-25 Eylül 2019 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri’ni ziyaret edeceklerdir.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Kurul üst düzey görüşmeleri öncesinde, 23 Eylül 2019 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin evsahipliğinde düzenlenecek Birleşmiş Milletler İklim Eylemi Zirvesi’ne katılacaklardır.

Sayın Cumhurbaşkanımız, ‘Yoksulluğun Giderilmesi, Kaliteli Eğitim, İklim Eylemi ve Kapsayıcılık için Çok Taraflı Gayretlerin Canlandırılması’ temasıyla gerçekleştirilecek BM 74’üncü Genel Kurulu’nun ilk günü olan 24 Eylül 2019 tarihinde, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na hitap edecekler, ayrıca, Genel Sekreter António Guterres’le görüşme gerçekleştireceklerdir.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Zirvesi marjında tertiplenecek ‘Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin Hayata Geçirilmesini Etkileyen Mega Eğilimler’ başlıklı Liderler Diyalogu toplantısında da bir hitapta bulunacaklardır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın, ayrıca, Pakistan Başbakanı İmran Khan’la birlikte ‘Nefret Söylemiyle Mücadele’ konulu yüksek düzeyli bir yan etkinliğe evsahipliği yapmaları öngörülmektedir.

Türkiye-Malezya-Pakistan Üçlü Toplantısı da Genel Kurul görüşmeleri çerçevesinde icra edilecektir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın New York’ta bulunacakları sürede çeşitli devlet ve hükümet başkanlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirmeleri de planlanmıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ziyaret vesilesiyle, ABD’deki Türk, soydaş, Müslüman ve Yahudi toplumu temsilcileriyle bir araya gelmeleri, Ara Güler Sergisi’nin açılışını gerçekleştirmeleri ve Türk-Amerikan İş Konseyi tarafından düzenlenecek 10’uncu Türkiye Yatırım Konferansı Gala Yemeği’ni teşrif etmeleri de öngörülmektedir.”

Reklam

Önceki Haberler

‘Selefi dernekler silahlanıyor’ diyen Cübbeli Ahmet ifade verdi

Selefi derneklerinin silahlandığını iddia eden Ahmet Mahmut Ünlü, konuyla ilgili olarak savcılıkta ifade verdi.

25 Eylül 2020 12:06

BDDK’dan swap kararı: Yabancıların TL’ye erişimi esnetildi

Merkez Bankası'nın politika faizini 200 baz puan yükseltmesinin ardından BDDK, swap işlemlerinde esnekliğe gitti.

25 Eylül 2020 11:44

Tekmis işçileri baskıcı patrona karşı direniyor

Tekmis Tekstil Fabrikası’nda 300 işçi yoğun baskı ve mobbinge rağmen sendikal hakları için direniyor.

25 Eylül 2020 11:27

“Covid-19 hastasının yoğun bakım tedavi maliyeti 15 bin TL”

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, yoğun bakımdaki bir Covid-19 hastasının tedavi maliyetinin ortalama 15 bin…

25 Eylül 2020 11:05

‘İsimsizler Hareketi’ operasyonu: 24 gözaltı

Sosyal medyada "İsimsizler Hareketi" adı altında provokatif paylaşımlarda bulundukları öne sürülen 24 kişi gözaltına alındı.

25 Eylül 2020 10:51

Rabia Naz’ın şüpheli ölümüyle ilgili yeni bir ses kaydı ortaya çıktı

Ailenin tüm itirazlarına rağmen yüksekten atlayarak intihar ettiği iddia edilen Rabia Naz’ın ölümüyle ilgili, ambulans…

25 Eylül 2020 10:43
Reklam