Erdoğan'dan 'İstanbul'u neden kazanamadık?' diyen vekile: Ooo işimiz zor, daha sana anlatamamışız ki...

AKP'li Cumhurbaşkanının partisinden bir milletvekilinin İstanbul seçimleriyle ilgili sözlerine verdiği yanıt, 23 Haziran seçimleri için izlenecek temel stratejiyi de yeniden gösterdi.

Erdoğan'dan 'İstanbul'u neden kazanamadık?' diyen vekile: Ooo işimiz zor, daha sana anlatamamışız ki...

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, İstanbul seçimlerinin iptaline ilişkin Erdoğan ile bir AKP’li vekil arasında geçen ilginç diyaloğu aktardı.

Selvi’nin ismini vermediği AKP’li vekilin Tayyip Erdoğan’a sarfettiği sözler, AKP’de İstanbul seçimlerinin iptalinin nedeniyle ilgili soru işaretlerinin devam ettiğini gösterirken, Erdoğan’ın seçim kampanyasında “hırsızlık” iddiasını öne çıkarılmasını istediğini gösterdi.

Selvi’nin yazısında o bölüm şöyle:

“Temel bakış açısını yansıtması için Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir milletvekili arasında geçen diyaloğu yansıtmak istiyorum:

Milletvekili: İstanbul seçimlerini neden kazanamadık, bunun çok iyi analiz edilmesi lazım.

Erdoğan: Ooo işimiz zor. Daha sana anlatamamışız ki… Biz kazanamadık değil, biz haksızlığa uğradık.

Tabii önemli olan, İstanbul seçmeni ne diyecek? Seçimlerin iptali bir mağduriyet olarak mı görülecek yoksa oyların çalındığını mı düşünecek? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dediği gibi AK Parti’nin haksızlığa uğradığı kanaatine mi ulaşacak, yoksa mazbatası alınan İmamoğlu’nun mağdur olduğunu mu düşünecek? İstanbul’da sandığa sadece adaylar ya da partiler girmeyecek. Büyük ölçüde YSK kararı oylanacak.”