Erdoğan’dan gece yarısı atamaları

Resmi Gazete'de yer alan görevden alma ve atama kararları ile bazı Bakanlıklar ve kurumlarda görev değişiklikleri yaşandı.

Erdoğan’dan gece yarısı atamaları

Cumhurbaşkanlığı kararıyla Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karacan görevden alınarak yerine Rıdvan Duran atandı. Erdoğan’ın imzaladığı karar ile, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne Bahri Kesici atanırken; 5 İl Milli Eğitim Müdürlüğüne daha atama yapıldı.

Resmi Gazete’de yer alan görevden alma ve atama kararları ile bazı Bakanlıklar ve kurumlarda görev değişiklikleri yaşandı.

Görevden almalarda en dikkat çeken kurum, Basın İlan Kurumundaki değişiklik oldu. Genel Müdür Yakup Karaca görevden alındı ve boşalan Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğüne Rıdvan Duran atandı. Rıdvan Duran’ın gazetecileri fişleme raporları ile gündeme gelen SETA’nın genel koordinatörü Burhanettin Duran’ın kardeşi olduğu öğrenildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyeliği görevini yürütmek üzere görevlendirilen Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cenksu Üçer ve Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 38’inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’nci maddesi gereğince üniversitelerdeki asli görevlerine döndürülmek üzere görevlerinden alındı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Atama Kararı ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne, Genel Müdür Yardımcısı Bahri Kesici atandı.

Ayrıca, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13’üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’nci, 3’üncü ve 7’nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Şirin Karadeniz Oran atandı.

Atama Kararı ile Milli Eğitim Bakanlığı Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Mehmet Faruk Tekin, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Ferhat Yılmaz, Erzurum il Milli Eğitim Müdürlüğüne Salih Kaygusuz, Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Ertuğrul Tosunoğlu, Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Yusuf Tüfekçi atandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Atama Kararı ile Milli Savunma Bakanlığında açık bulunan Askeri Fabrikalar Genel Müdür Yardımcılığına Ali Mazak, Bütçe ve Mali Hizmetler Genel Müdür Yardımcılığına Cengiz Dişli, Personel Genel Müdür Yardımcılığına Cengiz Kahraman getirildi.

Ayrıca, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda açık bulunan Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Ebubekir Gizligider atandı.

Kararla birlikte, Tarım ve Orman Bakanlığı Bayburt İl Tarım ve Orman Müdürü Abdülkadir Karabulut görevden alındı. Bu suretle boşalan Bayburt İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne Selami Ersen atandı.

Erdoğan bir yıl içinde iki binin üzerinde atama yaptı: