Erdoğan'dan 'eski reisi istiyoruz' diyenlere: Millet sofrasına oturdum gördün mü?

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kendisine "İnsanlar eski reisi istiyor" diyen dostlarından bazılarına geçtiğimiz Ramazan ayında oturduğu iftar sofrasını hatırlattığını yazdı.

Erdoğan'dan 'eski reisi istiyoruz' diyenlere: Millet sofrasına oturdum gördün mü?

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, 23 Haziran İBB Başkanlığı seçimleri öncesi AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yaptığı görüşme trafiklerini yazdı.

Erdoğan’ın bir süredir bazı dostlarına “Halk ne istiyor?” diye sorduğunu belirten Selvi’ye göre AKP lideri bir süredir bunun için etrafını dinliyor ve bu konuda bir “arayış” içinde. Selvi, Erdoğan’ın Ramazan ayında görüştüklerine de sahilde iftar sofrasına oturduğu günü hatırlatıp “Zeytinburnu’nu gördün mü? Millet sofrasına oturdum” dediğini aktardı.

Selvi’nin ‘İnsanlar eski reisi istiyor’ başlıklı yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, ramazandan beri görüştüğü bazı dostlarına “Halk ne istiyor” diye soruyor. Ağırlıklı olarak, “İnsanlar eski reisi istiyor” cevabı veriliyor. “AK Parti, eski AK Parti olmalı” diyenler de var. Ama ben Erdoğan’la ilgili mesaj üzerinde durmak istiyorum. Erdoğan’la görüşen isimlerle konuşuyorum. Cumhurbaşkanı’nın tepki göstermeden, olgunlukla kendilerini dinlediğini söylüyorlar. Yani “Ne olmuş, ben değiştim mi ki eski reisi istiyorlar?” tarzında bir yaklaşım içinde değilmiş. “Bir dokunuşunuz gerekli” diyenlere “Bu nasıl olacak?”diye soruyormuş. Ramazanda görüştüklerine “Zeytinburnu’nu gördün mü? Millet sofrasına oturdum” demiş. AK Parti seçmeninin Erdoğan’la bir sorunu yok. Tam aksine AK Parti’nin oylarında inişler çıkışlar yaşansa da Erdoğan’a olan güçlü destek sürüyor. İnsanlar iyi gitmeyen şeyleri ancak Erdoğan’ın düzelteceğine inandıkları için “eski reisi” istiyorlar.

Bir süredir etrafını dinleyen Erdoğan belli ki bir arayışın içinde.”