Erdoğan'dan 'Ayder' açıklaması: O salıncakları temizleyeceğiz

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, memleketi Güneysu'da yaptığı konuşmada Ayder yaylasına ilişkin projeyi hızlandıracaklarını ifade ederek ''O malum salıncaklar filan bunları temizleyip orada hazırladığımız projeyi hayata geçireceğiz'' dedi.

Erdoğan'dan 'Ayder' açıklaması: O salıncakları temizleyeceğiz

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yarın Rize, Artvin ve Trabzon’da düzenlenecek olan miting ve açılış programlarına katılmak üzere dün gece saat 23.40 sıralarında ‘Ana’ uçağıyla Trabzon’a geldi.

Erdoğan, buradan helikopterle geceyi geçireceği memleketi Rize’nin Güneysu ilçesine geçti. Erdoğan, Güneysu ilçesinde kendisini karşılayanlara otobüs içerisinden seslendi.

‘NİYETİ BOZUK OLANLARIN AKIBETİ HAYIR OLMAYACAK’

Erdoğan konuşmasında “Rize son seçimlerde 1 numara oldu. 1 numara olmak sebebiyle de hakikaten kendi içerisinden çıkarmış olduğu bu evladına sahip çıktı. İnşallah temennimiz bundan sonra 2023’e kadar en güzel şekilde hazırlanmak ve 2023’te Türkiye genelinde inşallah 1 numara olmayı gerçekleştirmek. Malum birileri rahat durmuyor, kendi içlerinde bir şeyler yapma gayretinde olanlar var, ama bugüne kadar bu türler hiç birisi muradına eremedi. Çünkü niyeti bozuk olanlar, akıbeti hayır olmayacaktır. Ben siz değerli kardeşlerimle geleceğe emin adımlarla yürüyoruz, yürüyeceğiz” dedi.

‘O SALINCAKLAR TEMİZLENECEK’

Bölgede yapımı süren yatırımları yerinde inceleyeceğini aktaran Erdoğan, Ayder Yaylası’nda tartışma ve tepkilere neden olan salıncakların kaldırılıp bölgede yeni projenin hızla ilerleyeceğini söyledi. Erdoğan, “Turizmi yakından takip edecek Sayın Valimiz, bir Ayder projemiz var. Ayder projesinin üzerine hızla gideceğiz ve o malum salıncaklar filan bunları temizleyip orada hazırladığımız projeyi hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından geceyi geçireceği Merkez Mahallesi’ndeki evine geçti.