'Erdoğan'dan AKP'li vekillere: Seçimlerden başarılı çıktık, niye moralinizi bozuyorsunuz?'

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında "Niye moralinizi bozuyorsunuz arkadaşlar? Biz seçimlerden başarılı çıktık. Tamam bazı büyükşehirleri kaybetmiş olabiliriz ama Türkiye genelinde başarılı olduk" dediği ifade edildi.

'Erdoğan'dan AKP'li vekillere: Seçimlerden başarılı çıktık, niye moralinizi bozuyorsunuz?'

Yerel seçimin ardından AKP, sonuçları değerlendirmeye başladı. Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre; partide, Erdoğan’ın da katılımıyla yapılan toplantılardaki değerlendirmeler özetle şöyle:

“SEÇMENİN YAPTIĞI İKAZ DİKKATE ALINMALI”

“Seçimlere zor şartlar altında gidildi. Ekonomik sorunlar bunun başında geliyor. Ayrıca iktidarın bölgede uyguladığı milli politikalar nedeniyle baskı yapılıyor. Bunlara rağmen seçim sonuçlarına bakıldığında ortada başarı var. Seçmenin yaptığı ikaz da dikkate alınmalı. Memnuniyetsizliği gidermek için ne yapmalı, bunları ciddi şekilde araştıracağız. Kolektif akıl önemli. Toplumsal şartlar gereği kendi içimize döndük. İçimize kapandık. Bu şartları değiştirerek, eski reflekslere dönülmeli.”

“YÜZÜ ASIK, MORALSİZ OLANLAR VAR…”

Erdoğan’ın başta MKYK olmak üzere yaptığı toplantılardaki değerlendirmeleri de partiye moral vermeye yönelik oldu. Erdoğan’ın bu toplantılarda, “Seçim sonuçlarıyla ilgili olarak, görüyorum ki; yüzü asık olanlar, moralsiz olanlar var. Niye moralinizi bozuyorsunuz arkadaşlar? Biz seçimlerden başarılı çıktık. Tamam bazı büyükşehirleri kaybetmiş olabiliriz ama Türkiye genelinde başarılı olduk” dediği öğrenildi.