Erdoğan: "Suriye ordusu" mehmetçiğimize göre 20 kat şehit verdi

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'in Kiraz ilçesinde Suriye'ye yönelik açıklamalarda bulundu

Erdoğan:

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Barış Pınarı Harekatı ile ülkemizin güneyinde neleri yaptığımızı takip ediyorsunuz değil mi? Teröre prim verdik mi? Cudi’de, Gabar’da, Tendürek’te teröristleri ne hale getirdiğimizi görüyorsunuz değil mi? Ne dedik, ‘onlar kaçacak, biz kovalayacağız.’ Onlar kaçıyor, biz kovalıyoruz. İnlerine girdik. Bunlar Suriye’nin kuzeyinde terör devleti kurmak istediler. Kurabildiler mi?

Şu anda bir yerlerden bunlara gelen silahlar var. 33 bin TIR ve bunların depoladıkları yerleri bulduk, onları oradan şimdi topluyoruz.

Türk milletinin, mehmetçiğimizin ne olduğunu daha iyi tanıyacaklar. Suriye ordusu(ÖSO), mehmetçiğimize göre 20 kat daha fazla şehit verdi ama hep bir oldular, beraber oldular. Şehadete birlikte yürüdüler.

Benim Kiraz’dan bir ricam var; bizi bölmek isteyenlere karşı bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Birbirimizi menfaat için değil Allah için seveceğiz. Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkes’i, Abaza’sı ayrımı yok. Biz yaratılanı Yaradan’dan ötürü sevdik ve bizi bölemeyecekler” diye konuştu.

Erdoğan, konuşmasının ardından burada da vatandaşlara çay paketi verdi.