Erdoğan Sincan'da: Şehir hastanelerini görüyorsunuz değil mi? Bunlardan dünyada bile yok...

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, önümüzdeki günlerde açılacağını duyurduğu Ankara Şehir Hastanesi'nin kulesinin "dünyada bile olmadığını" öne sürdü.

Erdoğan Sincan'da: Şehir hastanelerini görüyorsunuz değil mi? Bunlardan dünyada bile yok...

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ankara’da toplu açılış töreni adı altında gerçekleştirdiği mitinglerinin Sincan ayağında ilçenin Lale Meydanı’nda toplanan destekçilerine seslendi.

Erdoğan burada daha önce “Bu hastanelerin müşterisi inşallah çok daha artacak” diyerek, sağlık hizmeti alan yurttaşları müşteri olarak gördüğünü açıkça dile getirdiği şehir hastaneleri projesinin Ankara’da devam eden inşaatından söz etti.

Ankara Şehir Hastanesi’nin açılışının önümüzdeki günlerde yapılacağını duyuran Erdoğan, “Bir yerden girdiğinizde öbür taraftan çıkacaksınız. Altı kuleli dev bir hastane.” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle:

Sincan, emeğin alın terinin huzurun kıymetini çok iyi bilir. Geleceğine dört elle sarıyor Sincanlı kardeşlerimiz bozkırın ortasında kurulan bu ilçeyi çok daha ileriye taşıyor. Sincan’ın sadece nüfusu artmıyor, yıldızı da parlıyor. Bugün açılışını yapacağımız yaklaşık 56 trilyonluk eserler ve hizmetler son dönemde yapılanların küçük bir örneğidir.

Aynı şekilde ilçemize kazandırılan 39 trilyon lira yatarım bedeli olan 5 eğitim tesisinin de hayırlı olmasını diliyorum. Çok önemli yatırım müjdelerimiz var. Biri 600 bin metrekare alana sahip Belören Millet Bahçesidir. Sincanlı kardeşlerimiz yeşille sanatla ve sporla buluşacak. Diğeri Temelli Gölet’i Millet Bahçesi’dir. Zirvadisi Ankara’nın en önemli tabii güzelliklerindendir. Bu bölgeyi Ankara’nın en cazip merkezlerinden biri haline getireceğiz. Bir diğer önemli projemiz 2 km’lik tramvay hattı…İlçenin iki yakasında bulunan metro ve başkentray arasında kurulacak bu hatla, toplu taşıma kolaylaşacak. Trafik yoğunluğu azalacak.

İZMİR HALİÇ GİBİ KOKMAYACAK

Belediyecilik AK Parti’nin işidir. Belediyecilik, laf değil eser üretmeyi gerektirir.  İşte İzmir, körfez pislikten, kokudan geçilmiyor. Benim aldığım gibi İstanbul gibi… İstanbul neydi, Ankara neydi? Biz buraları devraldıktan sonra ne oldu?

SİNCAN CUMHUR İTTİFAKI’NA DESTEK VERİYOR MUYUZ?

Sincan’ın 31 Mart’ta tevazu, samimiyet ve gayretle, memleket işi gönül işi diyerek bir kez daha AK Parti diyor mu? Sincan 31 Mart’ta tercihimizi hizmet siyasetinden yana kullanıyor muyuz? Sincan 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’na destek veriyor muyuz? Maşallah! 17 yıldır her alanda ülkemizi kalkındırmanın, milletimizin refahını arttırmanın mücadelesini verdik. İktidarlarımız döneminde ülkemizi 3,5 kat büyüttük.

ANKARA’DA ALTIN KULELİ DEV BİR HASTANE YAPIYORUZ

Ankara’da şehir hastanemizi yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde şehir hastanemizin açılışını yapacağız. Burada yaklaşık 3,5 milyon hasta tedavi olacak. Yatak sayısı bu kadar fazla. Bir yerden girdiğinizde öbür taraftan çıkacaksınız. Altın kuleli dev bir hastane.

ANKARA ŞEHİR HASTANESİ’Nİ BİRKAÇ GÜNDE AÇACAĞIZ

Bu hastaneler dünyada bile yok. Türkiye’de var. Türk milletine yakışan neyse onu yaptık, onu yapıyoruz. Şu anda inşallah Ankara’daki şehir hastanesi Türkiye’nin en büyüğü. Şu anda her şey bitti. Birkaç güne kadar açıyoruz inşallah. Arkasından yine size yakın
hastaneyi açacağız Etlik. Bilkent ve Etlik iki tane şehir hastanesine Ankara’mız kavuşmuş olacak.