Erdoğan: Seçim sisteminin asıl mağduru biziz, 500 bin üyemizin kaydını bulamadık

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin İl Başkanları Toplantısı'nda yerel seçim gündemine ilişkin konuştu.

Erdoğan: Seçim sisteminin asıl mağduru biziz, 500 bin üyemizin kaydını bulamadık

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin İl Başkanları Toplantısı’nda yerel seçim gündemine ilişkin konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Aday belirleme sürecinde yaşanan her şey geçmişte kalmıştır. Bu dönemdeki adaylarımızın ve adaya daylarımızın rekabetini seçim sürecine yansıtmayacağından eminim. Aksi yönde davrananlar olursa zaten bunlar hiçbir zaman Ak Partili olmamış, olamamış demektir. Benim istediğim olursa eyvalla, olmazsa yallah diyenler AKP’li değidlir.

MUHARREM İNCE’YE GÖNDERME

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde seçim kurullarımızı tehdit eden adayı unutmuş değiliz. ‘Yüksek Seçim Kurulu’nun önünde oturacağız’ diyenleri unutmuş değilim.

“ASIL MAĞDUR BİZİZ”

Seçmen kütükleriyle ilgili iddialar her seçim dile getirilir. Sistemden kaynaklanan sorunların asıl mağduru AK Parti. AK Parti’nin 10 milyon 337 bin üyesinden 504 bininin seçmen kütüklerinde kaydını bulamadık.

“1 MİLYON KİŞİYİ MARKAJA ALALIM”

İlk defa 1 milyon kişi oy kullanacak. Onları yakın markaja alalım. Oy kullanmada herhangi bir yanlışa düşmesini önleyelim. Teşkilatlarımızdan, üyelerimizden seçmen kütüğüne giren herkesi takip etmesini istiyorum. Bir ilçeye yerleşen seçmene partimizin ‘hoşgeldin ziyareti’ yapması, partimizde siyasete davet etmesi bizlere güç kazandıracaktır.

“BİR GAZETE GÜYA HABERCİLİK YAPIYOR”

Malesef mayası bozuk bir kesim adeta tüm hayatlarını ülkenin ve milletin aleyhine işler yapmaya adamıştır. Çok basit bir örneğini vereceğim. Türkiye, yurtdışı kökenli ciddi kur ve faiz saldırısına maruz kaldı. Böyle bir durumda ülkesini sevenin yapması gereken ekonomilerine dört elle sarılmaktır. Eskiden beri belli muhalefet partisinin borazanlığını yapan bir gazete bu saldırılarını sürdürüyor. Manşetlerde de güya habercilik yapıyor. Aslında yaptığı şey en bayağısından tetikçilik yapıyor. Ekonomimizin daha kötüye gideceğini ima ederek kendince ülkemize kurşun sıkıyor.

“BEZ TORBA DAĞITACAĞIZ”

Ana muhalefet yine naylon poşetlerle sokağa dökülebilir ama biz biliyorsunuz naylon poşete karşı savaş ilan ettik. Biz bez torbalar ve kenevirden yapılan filelerle inşallah meydanlarda olacağız. Anacığım kendisi evde fileyi dokurdu. O fileyle çarşı pazardan alışveriş yapardık. Yeniden oraya dönüyoruz. Şimdi inşallah milyonlarca bez torba ve fileyi hazırlıyoruz. Bu kampanyada inşallah milletimize promosyon olarak dağıtacağız. Belki biraz acele ettim ama birileri alıp bu işi götürmesin.