Erdoğan: Sayısı az ama sesi çok çıkan bir kesim, vatandaş ile mesafemizin kapanmasından rahatsız

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fazıl Say konserine katılması sonrası başlayan tartışmalar için "Modern sanatlara verdiğimiz değer ortadır." dedi.

Erdoğan: Sayısı az ama sesi çok çıkan bir kesim, vatandaş ile mesafemizin kapanmasından rahatsız

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Saray’da düzenlenen Mülki İdare Amirleri Toplantısı’nda Fazıl Say konseriyle ilgili yapılan tartışmalara ilişkin konuştu.

Say’ın daveti üzerine konserine katılmasıyla ilgili konuşan Erdoğan, “Malum kesimler daha konser daveti şahsıma ulaştığı andan itibaren büyük bir linç kampanyası başlattı. Şahsınma ve konsere katılanlara, edebe adaba vicdana sığmayan laflar ettiler” diyerek bir kez “mağduriyet” ipine sarıldı

Erdoğan, Taksim’de yıktıkları AKM’nin yerine de “çok daha modern” olacağını öne sürdüğü bir eserin temelinin önümüzdeki hafta atılacağını açıkladı.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

Devletimize milletimize yaptıkları hizmetler için tüm mülki idare amirlerimize şükranlarımı sunuyorum. Bugün ilçelerimize gidip kıraathanelerde köy odalarında yapılan sohbetlerde şunu duyarız orada güzel hizmetler yapan mülki idare amirleri hasretle yad edilir. Kaymakamlarımız yönetim sistemimizin en uçtaki yetkilisidir. Özlük hakları sorunlarınızı çok yakında neticeye kavuşturmuş olacağız.

Türkiye son 16 yılda sadece ekonomide, yatırımlarda değil cumhuriyet ile cumhurun kaynaşmasında da önemli mesafeler katetti. Onca saldırının başarısız olmasının en büyük nedeni güçlü birlikteliktir. Millet iradesine sahip çıktığı için 15 Temmuz gecesi FETÖ’cü alçakların girişimini püskürttü. Kaymaklarımız 15 Temmuz gecesi devletlerine, milletlerine ve demokrasiye bağlılıklarını ispatlamışlardır.

Ülkemizde sayısı az ama sesi çok çıkan bir kesim devlet ile vatandaşlar arasındaki uçurumun kapanmasından rahatsız. Bu kesimlere göre sanatçı kendi çizgileri içinde hareket ettikçe sanatçıdır

FAZIL SAY KONSERİ

Geçtiğimiz haftalarda sayın Fazıl Say’ın konserine gittik. Fazıl Say’ın programa Lindsay Graham’ı da davet ettim. Orada olmaktan memnuniyet duyduk. Güzel bir müzik ziyafetini yaşadık . Malum kesimler daha konser daveti şahsıma ulaştığı andan itibaren büyük bir linç kampanyası başlattı. Şahsınma ve konsere katılanlara, edebe adaba vicdana sığmayan laflar ettiler. Modern sanatlara verdiğimiz değer ortadır. Bugüne kadar sanatçılarımız arasında ayrım yapmadığımız gibi sanat türleri arasında da ayrım yapmadığımız ortadadır.

“ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA TEMELİNİ ATACAĞIZ”

AKM’nin yerine çok daha modern bir eserin temelini inşallah önümüzdeki hafta atacağız. Eski Türkiye özlemiyle yanan, eski Türkiye güzellemesi yapan çevreler, ne başarıları ne de sanatçılara verdiğimiz desteği biliyor. Bizim yönetim anlayışımızın temelinde, inanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı vardır.

Daha dün sinema sektörünün temsilcileri teşekkür için bizi ziyaret ettiler. Son düzenlemeyle attığımız adımları ileri taşıyoruz. Bugün Türk dizileri dünyanın 156 ülkesine ihraç ediliyor. 500 milyon kişi tarafından izleniyor.

“ÜSTESİNDEN GELEMEYECEĞİMİZ SORUN YOK”

Kaymakam vatandaşıyla yatar vatandaşıyla kalkar. Günün 24 saati haftanın 7 günü vatandaşla iç içe olmanızı istiyorum Sakın telefonunuz kapalı olmasın. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte artık mülki idari amirlerimiz daha güçlü. Milletine aşık, devletine sadık, ufku açık, yüreği güçlü, işinde becerikli mülki idare amirlerimizle üstesinden gelemeyeceğimiz sorun yoktur.