Erdoğan: Ne NATO üyeliğinden ne de müttefiklerimizden vazgeçeceğiz

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Tuzla’daki Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni’nde; "Ne NATO üyeliğinden ne de müttefiklerimizden vazgeçmek gibi bir niyetimiz yok" ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Ne NATO üyeliğinden ne de müttefiklerimizden vazgeçeceğiz

Erdoğan konuşmasında, “Biz doğrudan kendi askerlerimiz güvenli bölgeyi kontrol etmesi dışında bir çözüme rıza gösteremeyiz. Birkaç hafta içinde askerlerimiz bölgeyi kontrol etmezse, kendi harekat planımızı devreye sokacağız. 2-3 hafta içinde askerlerimizle bölgeyi oluşturmaya başlamazsak, varsın gerisini karşımızdakiler düşünsün” dedi.

Konuşmasında “F-35’ler parasını ödediğimiz uçakların tesmilatı bize yapılmıyor. Elimiz kolumuz bağlı başımıza gelecekleri bekleyecek halimiz yok. Gereği neyse yapacağız.” ifadelerine de yer veren Erdoğan sözlerine;

“Fırat’ın doğusundaki tüm sınırlarımız boyunca kurulacak güvenli bölgeyle ilgili çok fazla zamanımız ve sabrımız yoktur. Fırat’ın doğusunda kuzularımızı bunlara asla yedirmeyeceğiz. Biz doğrudan kendi askerlerimiz güvenli bölgeyi kontrol etmesi dışında bir çözüme rıza gösteremeyiz.” şeklinde devam etti.