Erdoğan mitingte Demirtaş'ı izletti: Bu adam Kürt değil ha!

Erdoğan, Demirtaş’ın bazı görüntülerini meydanda toplanan taraftarlarına izleterek, 'Bu adam Kürt değil ha' dedi

Erdoğan mitingte Demirtaş'ı izletti: Bu adam Kürt değil ha!

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yerel seçimler kapsamında Mersin’de de partisinin mitinge katıldı. Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın bazı görüntülerini meydanda toplanan taraftarlarına izleten Erdoğan, ‘Bu adam Kürt değil ha’ dedi

Adana’daki konuşmasının aynısını Mersin’de de yapan Erdoğan, 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü’ne ait görüntüleri paylaşarak, ‘ezana saldırdılar’ dedi.

Mersin’de konuşan Erdoğan şunları söyledi:

“Ülkemizde bayrağa ve ezana tahammülü olmayanların ittifakına karşı girdiğimiz bir seçim süreci yaşıyoruz. Bayrağımızı yakmaya, yıkmaya çalışanları gönderden indirmeye çalışanları gördük. Bayrak düşmanları hala aynı bataklıkta çırpınıyor.

Taksim’de CHP ve HDP önderliğinde bir araya gelen grubun ezana ıslık ve sloganlarla yaptığı saygısızlığı gördünüz değil mi? CHP’nin tarihi ezan ve cami konusunda hoyratlıklarla dolu. Ama Taksim’deki hadise gerçekten ibretliktir.

Kardeşlerim, aynı toplantıda sergilenen ve kadınlara en büyük hakaret olarak gördüğüm diğer rezillikleri bir kenara bırakıyorum. Sadece ezana yapılan saygısızlık bile bu seçimin ülkemizin ve milletimizin geleceği açısından nasıl bir karar olacağını gösteriyor.

Dikkat ederseniz, seçimlere şöyle bir görüntüyle gidiyoruz. Biz gönül belediyeciliğiyle gidiyoruz. Onlar ise bayrağımıza ve ezanımıza saygısızlık yaparak istikbalimize saldırıyorlar. Şu anda CHP kiminle ortak? Kimi yerde gizli, kimi yerde gizli ittifaklar kuruyorlar. HDP ile sözde İyi Parti ile başka Saadet. Bunlar ortak oldular. Asıl kimlikleri bunların bayrak düşmanlığı. Bunların tek ittifakı ezan ve bayrak düşmanlığıdır.”

İzlettiği videoların ardından konuşmasına devam eden Erdoğan, “Bayrakları nasıl yakıyorlar görüyorsunuz. Bay Kemal Avrupa Parlamentosu’nda YPG paçavrasını gösteren kadınla resim veriyor. Mersin’de CHP’ye HDP’ye gönül veren kardeşlerim bu seçimde bunlara oy verecek mi? Kardeşlerim buradan tüm Türkiye’ye sesleniyorum, Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge var mı? Aynı cevabı herkesten alıyorum. Bunların tek ittifakı ezan ve bayrak düşmanlığıdır. İstiklal Marşımızı hiç okumamışlar.

Bunlar yatırımlara da karşı, Mardin de hızlı trenden bahsediyorum, Mardin’de hızlı trenin ne işi var diyorlar.

Milletimiz her seferinde bunlara derslerini vermesine rağmen bayrak düşmanları hala aynı bataklıkta çırpınmaya devam ediyor.” diye konuştu.

Bu adam Kürt değil ha!

Demirtaş’ın görüntülerinin ardından Erdoğan’ın konuşmasının devamı şöyle:

“Bu adam Kürt değil ha!

Ezana hürmet etmeyen, bayrağa hürmet etmez. ezana saygısı olmayanın, bu millete saygısı olmaz. Ezana sahip çıkmayan, bu ülkeye de sahip çıkmaz. Ezana sahip çıkmayanlar düşman kapımıza dayandığında 15 Temmuz’da darbecileri alkışladıkları gibi onları da alkışlarlar.

Rabiamızı öyle bir söyleyelim ki, bölücü örgütün militanlarının da, Taksim’de ezanımızı susturmaya çalışanların da gönülleri titresin.

Bu ülkede millet düşmanı, bayrak düşmanı, ezan düşmanı, vatan düşmanı, devlet düşmanı kim varsa hepsinin karşısında olmak namus borcumuzdur. Bu mesele siyaset meselesi değildir, bizatihi onur meselesidir. Eğer biz 3-5 oy için onlara göz yumarsak ecdadımızın da evlatlarımızın da yüzüne bakamayız. Onun için bu ezan ve bayrak düşmanları ile sonuna kadar mücadele edeceğiz.”

Kılıçdaroğlu hakkında da konuşan Erdoğan, “İnanın verin buna bir koyun, kaybeder geri gelir. 9 seçime girmiş hiçbirini kazanamamış şimdi 10’uncu da. Cumhurbaşkanlığı seçimine giremedi, bir arkadaşını soktu şimdi onu da yok etti.” dedi.