'Erdoğan, Mehmet Şimşek’le görüştü'

Erdoğan-Şimşek görüşmesi yaklaşık 2 saat sürdü.

'Erdoğan, Mehmet Şimşek’le görüştü'

Eski Başbakan Yardımcısı Babacan’ın kuracağı söylenen yeni partiyle ilgili ismi geçen eski Başbakan Yardımcısı Şimşek, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la görüştü. Aracıların talebiyle ayarlanan görüşmede Erdoğan, Şimşek’ten çalışmalarını parti içinde sürdürmesini istedi, Şimşek ise siyasi görev üstlenmekten yana olmadığını ifade etti.

Erdoğan’ın yeni parti için aldığı ‘önlem’ler devam ediyor. Son olarak, Erdoğan’ın önceki gün, Ali Babacan’ın başkanlığını yaptığı yeni harekete yakın olduğu iddiaları ortaya atılan eski bakanlardan Mehmet Şimşek ile görüştüğü aktarıldı. Erdoğan-Şimşek görüşmesi yaklaşık 2 saat sürdü.

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre, siyaseti bıraktıktan sonra İngiltere’de danışmanlık görevi üstlenen ve sık sık Londra’da kalan Mehmet Şimşek konusunda önce temas sağlandı.

Yaptığı sözleşme gereği 1 yıl boyunca danışmanlık işi dışında hiçbir görevi kabul edemeyen Şimşek’in aracıların talebi üzerine Erdoğan’la bir araya geldiği iddia edildi.

PARTİ İÇİ ‘DANIŞMANLIK’ TEKLİFİ

Erdoğan’ın Şimşek’ten ekonomiye ilişkin çalışmalarını ‘parti içinde sürdürmesi’ ve gerekirse ‘danışman’ olarak kendisinden yararlanılabileceğini dile getirdiği öne sürüldü.

Şimşek’in ise ekonomideki gelişmelerle ilgili görüşlerini dile getirdiği ancak şimdilik siyasi bir görev üstlenmekten yana olmadığını ifade ettiği belirtildi.