Erdoğan Katar'a gitti

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye ile Katar arasındaki Yüksek Stratejik Komitesinin Beşinci Toplantısı'nın icrası kapsamında Katar'a gitti.

Erdoğan Katar'a gitti

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve beraberindekileri taşıyan özel uçak “TUR”, saat 09.25’te Esenboğa Havalimanı’ndan hareket etti.

Erdoğan’ı havalimanından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Vali Vasip Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve diğer ilgililer uğurladı.

Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve MİT Başkanı Hakan Fidan da Katar’a gitti.

KUVVET KOMUTANLIĞINI ZİYARET EDECEK

Katar’da Erdoğan ve Katar Şeyhi Al Sani’nin, baş başa gerçekleştirecekleri görüşme sonrası Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite 5’inci Toplantısı’na başkanlık edeceği öğrenildi.

Anlaşmaların imza töreninin ardından Al Sani tarafından onuruna verilecek resmi akşam yemeğine katılacak olan Erdoğan’ın, Türk-Katar Birleşik Müşterek Kuvvet Komutanlığına ziyarette bulunacağı belirtildi.